Özelkalem İzmit Belediyesi Şubat dönemi belediye meclis toplantısı yapıldı.

İzmit Belediyesi Şubat dönemi belediye meclis toplantısı yapıldı. Toplantıya, belediye meclis üyesi İbrahim Elgin başkanlık yaptı. Görüşülen 14 gündem maddesinde karara varıldı. İbrahim Elgin, 48 yıl önce elim bir trafik kazasında hayatlarını kaybeden Leyla Atakan ve çalışma arkadaşlarını saygı ve minnetle andıklarını belirtti. Elgin, “Şehrimize önemli hizmetlerde bulunan İzmit’in ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan ve çalışma arkadaşları için 11 Şubat’ta Bağçeşme’deki kabirleri başında ve Fevziye Camii’nde düzenleyeceğimiz etkinliğe herkesi davet ediyoruz” diye konuştu.

KABUL EDİLDİ

İzmit Belediyesi meclis toplantısının gündem maddeleri içerisinde yer alan Yenidoğan Mahallesi 4348 ada 1 ve 2 nolu parsellerde trampa yapılması teklifi ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğünün yazısı meclis üyeleri tarafından kabul edildi.

5393 sayılı kanunun 75/c maddesine göre Görme Engelliler Dayanışma Derneği Kocaeli Şubesi ile ortaklaşa proje hazırlanması ve bu konuda aynı kanunun 38/g maddesine göre Belediye Başkanına protokol yapma yetkisi verilmesi teklifi ile ilgili Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğünün yazısı da direk olarak oylanarak kabul edildi.

Belediyedeki memur kadrolarından I sayılı Kadro İhdas Cetveli ile III sayılı Dolu Kadro Değişikliği Cetveli teklifi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Belediyenin norm kadro standartları cetvelinde verilen teknik hizmetler sınıfı, sağlık hizmetleri sınıfı, avukatlık hizmetleri sınıfı ve genel idare hizmetler sınıfında münhal bulunan kadrolarda sözleşmeli personel olarak halihazırda çalışanlara verilecek ücret teklifi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun raporu geldiği şekliyle kabul edildi.

Belediyenin hüküm ve tasarrufunda bulunan, Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki 250  m2 yapının, işyeri olarak kullanılmak üzere 10  yıl süre ile kiraya verilmesi konusunun 5393 sayılı Belediye Kanununun 18.e maddesine göre görüşülmesi teklifi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

İnceleyin:  Gençler Başkan Reşat Kasap ile bir araya geldi

Mecliste Tüysüzler Mahalle Konağı’nın 2 yıl süreyle yıkılacak olan Şehit Öğretmen Erkan Aydın okulu olarak tahsis edilmesi kabul edildi. Bir sonraki meclis toplantısı 5 Mart Salı günü saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.

Facebook Yorumları