Özelkalem İş güvenliği için söz sırası çocuklara verildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, işçilerinin çalışırken daha fazla dikkatli olmasını sağlamak amacı ile içinde kendi çocuklarının fotoğraf ve mesajlarının bulunduğu uyarı afişleri hazırladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, iş kazalarını azaltmak, iş ve işçi sağlığını korumak amacı ile “Geleceğimi şansa bırakma” isimli farkındalık çalışması başlattı. Belediye’nin çeşitli birimlerinde görev yapan personelin iş güvenliği kurallarına uymalarını sağlamak için hazırlanan uyarı afişlerinde, işçilerin çocuklarına da yer verildi. Anne ve babalarının  iş yerlerine giderek onlarla fotoğraf çektiren çocukların anne ve babalarına söylediği sözler ise afişlerin sloganı için kullanıldı.

“Akşam eve gelmeni sabırsızlıkla bekliyoruz”

Çocuklar afişler yardımıyla anne ve babalarına, “Babacığım lütfen iş yerinde dikkatli ol, kendini iş kazalarına karşı koru. Akşam eve gelmeni sabırsızlıkla bekliyoruz. Annem, kardeşim ve ben seni çok seviyoruz”, “Anneciğim senin güvenliğin, benim mutluluğum ve geleceğimizdir. Eldiven takmayı unutma”, “Babacığım iş güvenliği önlemlerini al, sevdiklerinin yanında kal. Baretini takmayı unutma”, “Babacığım güvenlik önlemlerini almadan işe başlama. Unutma! Bizim geleceğimiz sana emanet” diye seslendi.

Amaç sıfır kaza

İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Türkiye’de iş kazalarının çoğunlukla dikkatsizlikten ya da koruyucu donanım kullanmamaktan kaynaklı olduğunu belirttiler. Yetkililer, “Bu konuda örnek çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Sıkça eğitim çalışmaları yapıyoruz. Gerekli uyarılarda bulunuyoruz. Duvarlara uyarı levhaları asıyoruz. Bir sorunu,  sıkıntısı olan işçimiz varsa ilgileniyoruz, izne çıkarıyoruz. Gayemiz sıfır kaza… İstatistiklere göre, iş kazaları çoğunlukla dalgınlıktan kaynaklanıyor. Bizler de bu konuda daha çok dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak adına neler yapabiliriz diye düşündük ve böyle bir çalışma yapmak aklımıza geldi. İşçilerimizin afişlerde çocuklarını gördükçe kendi emniyetlerini sağlamak için daha duyarlı olacaklarına inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İSTANBUL HAVALİMANI'NI ERİŞİLEBİLİR KILAN İBB'YE ERİŞİM ENGELİ