Ana SayfaGündemİZNİK’TE E-BELEDİYE HİZMETE GİRDİ

İZNİK’TE E-BELEDİYE HİZMETE GİRDİ

İznik Belediye Başkanlığı yenilikçi uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek E-Belediye sistemine geçti.

İznik halkı bundan böyle “www.iznik.bel.tr” adresinden e-belediye sistemine giriş yaparak, belediyeye olan her türlü borçlarını öğrenerek kredi kartı ile online olarak ödeme yapabilecekler.Bunun yanı sıra belediyede işlem gören evraklarının takibini yaparak, bina ve inşaat maliyetlerini de öğrenecekler.Çevre ve temizlik vergilerini ödeyerek dilek ve şikayetlerini de bir tık ile İznik Belediyesi’ne bildirebilecekler.

Vatandaşların bu sistem üzerinden şahsi talep ve önerilerini de belediyeye iletilebilme imkânına kavuştuğunu bildiren Başkan Sargın, “Halkımıza söz verdiğimiz bir hizmeti daha hayata geçirdik. e-belediyecilik sistemi vatandaşa büyük kolaylık sağlayacak. Çağımızın gerektirdiği teknolojik imkânları kullanarak, vatandaşımıza hizmetin en güzelini, kalitelisini ve kolayını sunmak gayesiyle çıktığımız yolda bugün önemli bir yol kat ettik. Bu anlamda vatandaşlarımızın belediyelerine en kolay şekilde ulaşabilmeleri, daha iyi hizmet alabilmeleri ve başta ödemeler olmak üzere, belediyeyle ilgili her türlü iş ve işlemlerine internet ortamında ulaşabilecekleri e-belediye uygulamasına geçtik. e-belediyecilik sisteminin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bunun yanı sıra artık gerek Bursa genelinde, gerekse de başka kentlerde yaşayan İzniklilerin emlak, çevre temizlik vergisiyle kira bedelleri gibi birçok hizmetlere internet üzerinden ulaşarak işlem yapma imkânına da kavuştuğunu belirten Sargın, pek çok ödemelerin kredi kartıyla yapılabildiğini aktardı.

Başkan Sargın, “Artık vatandaşlarımız evlerinden, ya da çalıştıkları mekânlardan çıkmalarına gerek kalmadan 7 gün, 24 saat, günün her saati belediyemizin resmi internet sitesi www.iznik.bel.tr adresinde yer alan e-belediye butonundan giriş yaparak hizmet alabilecekler.” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla