Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Güneydoğu’nun en büyük kitap fuarı olan 3.Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı son buldu. 50’si yerel olmak üzere 200’e yakın şair-yazar ile 160 yayın evinin katılımıyla düzenlenen fuar rekor katılım ile tamamlandı. Fuarın ardından Şanlıurfalı gençleri gelecek yıl yapılacak olan 4. Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı’nın heyecanı sardı.

şanlıurfa kitap fuarı1

Güneydoğu’nun en büyük kitap fuarı

Fuarda, her yaştan vatandaşın katılımı ile imza günleri, söyleşi, paneller ve pek çok etkinlik düzenlendi. 10 günlük süre boyunca toplamda 375 bin kişinin ziyaret ettiği fuar rekor katılımla “Güneydoğu’nun en büyük Kitap Fuarı” niteliği kazandı.

şanlıurfa kitap fuarı2

Başkan Beyazgül’den ailelere çağrı

Türkiye’nin en genç nüfuslu şehri Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi, gelenekselleştirdiği Kitap Fuarı ile kentteki okuma alışkanlığını arttırmayı hedefliyor. Eğitime ve gençlere yönelik çalışmalara önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, gençlerde aidiyet duygusu oluşturmak için Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman gençlerin arzu projeleri geliştireceklerini ifade etti.

Tüm ailelere seslenen Başkan Beyazgül, gençlerin dünyayı iyi okuyabilmeleri ve kendi gelişimlerine katkı değer sunabilmek adına her gün kitap okuma saatleri yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

şanlıurfa kitap fuarı 3
 

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Eskişehir Kitap Fuarı kapılarını açtı