BÜYÜKŞEHİR’DEN KADIN GİRİŞİMCİLERİ ARTIRMAK İÇİN EĞİTİM
BÜYÜKŞEHİR’DEN KADIN GİRİŞİMCİLERİ ARTIRMAK İÇİN EĞİTİM

Kadın Girişimcileri Arttırmak İçin Gaziantep Belediyesi‘nden Eğitim. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından üniversitede öğrenim gören kız öğrencilere eğitim başlatıldı. Girişimcilik yolunda başarılı bir kariyere sahip olmalarını sağlamak amacıyla eğitim programı düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Eğitim Daire Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Birimi iş birliğinde organize edilen programa; Ezogelin Yurt Müdürlüğü, Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve SANKO Üniversitesi’nden 105 kız öğrenci katılım sağladı.

Ezo Gelin Yurt Müdürlüğü’nde gerçekleşen eğitimde; CV oluşturma, mülakat teknikleri, kariyer planlama eğitimleri, değişim yönetimi eğitimleri konuları detaylandırılarak katılımcılar bilgilendirildi. Böylelikle üniversite öğrencilerinin kendi yetkinliklerini keşfetmeleri, kariyer ve girişimcilik yolculuğunda önemli adımlar atması yönünde deneyim kazandırıldı. Ayrıca sürekli gelişim metodu sergilenmesi yönünde koçluk çalışmaları uygulanarak sürecin dinamik tutulması hedeflendi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN KADIN GİRİŞİMCİLERİ ARTIRMAK İÇİN EĞİTİM
BÜYÜKŞEHİR’DEN KADIN GİRİŞİMCİLERİ ARTIRMAK İÇİN EĞİTİM

Üniversite öğrencilerinin kendi yetkinliklerini keşfetmeleri, kariyer ve girişimcilik yolculuğunda mentör çalışmaları uygulanarak, yeni eğitimlerle sürekli gelişim metodu ile süreci dinamik tutmak amaçlanan programın ardından hazırlanan sertifikalar öğrencilere takdim edildi.

BÜYÜKŞEHİR’İN AKILLI ULAŞIM PROJESİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

BÜYÜKŞEHİR’İN AKILLI ULAŞIM PROJESİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK
BÜYÜKŞEHİR’İN AKILLI ULAŞIM PROJESİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

   Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlara ulaşım kapsamında ideal bir hizmet sağlamak amacıyla hayata geçirdiği;   “Bluetooth Teknolojisi’nin Kullanımı ile Mahalle Bazlı Başlangıç/Varış Analizlerinin Yapılması. ” projesi ;

Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneğince düzenlenen 2020 yılı “Ulaşımda Aklın Yolu Belediyecilik Ödülü” yle taçlandırıldı.

 Büyükşehir Belediyesi, ortaya koyduğu “Bluetooth Teknolojisi’nin Kullanımı ile Mahalle Bazlı Başlangıç/Varış Analizlerinin Yapılması” projesiyle Türkiye’de bir ilke imza atarak ödül aldı.

Projenin şehir ölçeğinde seyahat sürelerinin belirlenmesi ve sürücülere değişken mesaj işaretleri aracılığıyla bilgi sağlaması hem kentteki hareketliliğin anlaşılarak ulaşım planlarında daha etkin ve verimli kullanımına olanak tanıyacak hem de trafikte yaşanan zaman kaybının önüne geçilecek.Metropol şehirlerin yoğun göç alması ve buna bağlı olarak trafikte meydana gelen kargaşa kuşkusuz en büyük sıkıntılardan biri.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Alleben Göleti gösteriye hazırlanıyor