KADROYA ALINMA TALİMATI VERİLDİ
KADROYA ALINMA TALİMATI VERİLDİ

Kocaeli Belediyesi 65 hizmet alımı personeline Büyükakın’dan müjde. Büyükşehir’de hizmet alımı kapsamında çalışan 65 ilaçlama personeli, Büyükşehir kadrosuna giriyor

65 hizmet alımı personeline Büyükakın’dan müjde

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü’nde ilaçlama projesinde süreli ve hizmet alımı kapsamında çalışan 65 çalışanı sevindirdi.

KADROYA ALINMA TALİMATI VERİLDİ
KADROYA ALINMA TALİMATI VERİLDİ

İlaçlama projesinde çalışan 65 personel, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ile görüşme talep etti. Büyükakın, gelen talebi geri çevirmedi ve makamında görüştü.  65 ilaçlama personeli Tahir Büyükakın’dan destek istedi. Büyükakın, bu dileği geri çevirmedi, süreli ve hizmet alımı olarak görev yapan 65 personelin kadroya alınması talimatını verdi.

“BİR MEŞGALE ŞART”
“BİR MEŞGALE ŞART”

Cantürk; “Her yaşta insana bir meşgale şart”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaşlılar için başlattığı ‘Hayatın İçindeyim’ projesi kapsamında seminerler düzenleniyor. Bu kapsamda projeye katılan vatandaşlara “Yaşlılıkta Hastalıklarla Baş Etme konulu” seminer verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Hayatın İçindeyim’ projesi kapsamında; Kocaeli Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, yaşlanmanın tanımı, yaşlılıkta hastalıklarla baş etme, kanser hastalıkları konularını kapsayan seminer verdi. Yaşlılık sınırının değiştiğini ifade eden Cantürk; “65-75 yaş arasının genç yaş, 75’den sonra yaşlı, 85 sonrasının ise en yaşlı dönem oluyor. Dünyanın her yerinde en yaşlı insan sayısı artıyor. Hayat bir döngü. Çocukluk ve yaşlılık dönemlerinin birbirine çok benziyor. Sorunlarla başa çıkabilirseniz yaşlılıkta da keyif alabileceğiniz bir dönem olarak geçecektir. Mutlaka hayatın içinde yer alın” dedi.

“BİR MEŞGALE ŞART”

Yaşlılıkta karşımıza çıkan sorunların ise, kronik hastalıklar, yıpranmaya bağlı hastalıklar ve bir takım yeteneklerin kaybı ile karşımıza çıktığını belirten Cantürk; “Yaşam kalitesinin yükseltilebilmesi gerekiyor. Bir meşgale olmadığı sürece insanların çok daha kolay hayattan vazgeçtiklerini görüyoruz. Bunun için her insana bir meşgale şart. Bunun yanında spor yapılmalı. Genç dönemde iyi beslenmeyen ve sportif aktivitelere katılmayan kişilerin yaşla birlikte kas hücreleri azalmaya başlıyor. Kendilerini güçsüz ve bir şey yapamaz halde hissetmelerinin doğal olduğunu, bu anlamda gençlerin fiziksel aktivite ve iyi beslenmenin önemli” ifadesini kullandı.

İnceleyin:  İZAYDAŞ Kocaeli’nde Sıfır Atık Belgesi Alan İlk Sanayi Kuruluşu Oldu.
Facebook Yorumları