Ana SayfaEğitimKadın Sağlığı Eğitimleri Kadınları Güçlendirmeye Devam Ediyor

Kadın Sağlığı Eğitimleri Kadınları Güçlendirmeye Devam Ediyor

Kadın Sağlığı Eğitimleri kadınları güçlendirmeye devam ediyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2013 yılında başladı kadın projesi. Ayrı gruplar halinde binlerce kadına verilen kadın sağlığı eğitimleri, kadınları güçlendirmeye devam ediyor.

KADIN SAĞLIĞI EĞİTİMLERİ 71 EVLER’DE

Kırsalda verilen seminerlerin yanı sıra kent merkezinde de kadınlar, alanında uzman personellerce kadın sağlığı konusunda bilgilendiriliyorlar. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) tarafından yürütülüyür proje. Kadınlara yönelik koruyucu sağlık davranışlarının geliştirilmesi amacıyla binlerce kadına ulaşan kadın sağlığı eğitimleri. son olarak  ESMEK merkezinde verildi. 71 Evler mahalle sakinleri ESMEK kurslarına katılan kadınlara birçok konuda eğitim verildi. Temizlik ve beslenme, güvenli annelik, bedenimizi tanıyalım, kadın sağlığı sorunları, gebeliği önleyici yöntemler gibi konular anlatıldı. Kadını ve aileyi korumaya yönelik bilincin oluşturulması amaçlanan eğitime 71 Evler mahalle sakinleri de büyük ilgi gösterdi. Kadınlar, ev temizliğinde kullanılan malzemelerinin doğru kullanımı konusunda uyarıldılar. evde bulunan karbonat, sirke, limon suyu gibi doğal ve ekonomik malzemelerin kullanılması tavsiye edildi. 7 hafta sürecek eğitimin sonunda, kadınlar sertifikalarını alarak eğitimi tamamlayacaklar.

“BİR TELEFON KADAR UZAKTAYIZ”

Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi olarak tüm kadınlara bir telefon kadar uzak olduklarını ifade ettiler. tüm kadınların kendilerine (0222) 233 08 08 üzerinden ulaşabileceklerini belirtti.

OYA BAŞAR BAŞKAN BÜYÜKERŞEN İLE BİR ARAYA GELDİ

OYA BAŞAR BAŞKAN BÜYÜKERŞEN İLE BİR ARAYA GELDİ

Türk tiyatrosunun önemli isimlerinden biri olan Oya Başar, Plastik Aşklar oyununun temsili için geldiği Eskişehir’de, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile Balmumu Müzesi’nde bir araya geldi. Gezi sonrası Başar’ın maskını alan Başkan Büyükerşen, en kısa sürede kendisinin heykelinin de müzede yerini alacağını belirtti.Başrolünde oynadığı Plastik Aşklar oyununun Eskişehir temsili için kente gelen usta oyuncu Oya Başar, oyun öncesi Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nde Başkan Büyükerşen ile bir araya geldi. Müzeyi milyonlarca kişinin gezdiğini duyduğunu ve çok merak ettiğini ifade eden Başar: Başkan Büyükerşen’e Eskişehir’de hayata geçirdiği başarılı çalışmalar nedeniyle teşekkür etti. Eskişehir’in enerjisi yüksek bir kent olduğunu ifade eden Başar, Eskişehirlilerin sanata ve sanatçıya da büyük değer verdiğini belirtti.Oya Başar gibi usta oyuncuları Eskişehir’de görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Başkan Büyükerşen ise gezi sonrası Başar’ın maskını aldı. Kendisinin heykelinin de en kısa sürede müzedeki yerini alacağını ifade eden Büyükerşen, müze ziyareti dolayısıyla da kendisine teşekkür etti.

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler