KADIN YÖNETMENLER VE KISA FİLMLERİ ESKİŞEHİRLİLER İLE BULUŞTU
KADIN YÖNETMENLER VE KISA FİLMLERİ ESKİŞEHİRLİLER İLE BULUŞTU

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Directed By Women Turkey iş birliği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında birbirinden önemli kadın yönetmenler ve çektikleri kısa filmleri Eskişehirliler ile buluştu.

Etkinliğin ilk günü Haller Gençlik Merkezi Seminer Salonu’nda gerçekleştirilirildi. Hafta boyunca filmler ve yönetmenler Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Seyitgazi, Han, Alpu ve Mihalıççık’da sanatseverler ile buluşacak.

KADIN YÖNETMENLER VE KISA FİLMLERİ ESKİŞEHİRLİLER İLE BULUŞTU
KADIN YÖNETMENLER VE KISA FİLMLERİ ESKİŞEHİRLİLER İLE BULUŞTU 4

YÖNETMENLERLE SÖYLEŞİ

Büyükşehir Belediyesi ve Directed By Women Turkey iş birliği ile Speechless, Truth, Birthday, Fellowship, Rüyamda Ölü Gördüm gibi birbirinden özel kısa film: yönetmenleri ile birlikte Eskişehir’e geldi. Haller Gençlik Merkezi’nde başlayan etkinliğe Eskişehirliler büyük ilgi gösterdi. Film gösterimlerinin ardından vatandaşlarla yönetmenler söyleşi gerçekleştirdi. Yönetmenler Eskişehir’in kadın hakları konusunda farkındalığı yüksek bir kent olduğunu belirtti. Böyle özel bir günde Eskişehir’de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Haller Gençlik Merkezi’nde başlayan etkinlik dizisi 10 Mart Salı günü Han’da; 11 Mart Çarşamba günü Alpu’da ; 12 Mart Perşembe günü Mihalıççık’da sinemaseverler ile buluşmaya devam edecek.

ESKİŞEHİRLİ KADINLAR ŞEHİR TİYATROLARININ OYUNUNDA BULUŞTU

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde sahnelediği “Macbeth” adlı oyuna Eskişehirli kadınlar konuk oldu.Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin davetiyle kadın dernekleri, sığınma evleri ve benzeri oluşumlarda faaliyetlerini sürdüren gençler ve üniversiteliler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hep birlikte Shakespeare’in önemli eserlerinden biri olan Macbeth oyununu izlediler. Gücü elde etmek ve bunun da ötesinde gücü elde tutmak pahasına ödenen bedelleri ve bunun yakıcı sonuçlarını farklı bir anlatım biçimi ile ele alan oyuna kadınlar büyük ilgi gösterirken, oyun sonunda kadınlar Şehir Tiyatroları oyuncularını ayakta alkışladılar. Böyle özel bir günde kendilerini bir araya getiren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden kadınlar, Şehir Tiyatroları oyuncularını da başarılı performansları dolayısıyla tebrik ettiler.

İnceleyin:  Hem belediye başkanı, hem futbolcu
ESKİŞEHİRLİ KADINLAR ŞEHİR TİYATROLARININ OYUNUNDA BULUŞTU
ESKİŞEHİRLİ KADINLAR ŞEHİR TİYATROLARININ OYUNUNDA BULUŞTU
Facebook Yorumları