Ana SayfaGıdaBünyan Belediyesi Mehmetçiğe 45 Bin Litre Süt Gönderdi

Bünyan Belediyesi Mehmetçiğe 45 Bin Litre Süt Gönderdi

Bünyan Belediyesi Mehmetçiğe 45 bin litre süt gönderdi. Bünyan’da vatandaşlar Süt Üreticileri Birliği öncülüğünde harekete geçti. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 27 Şubat’ta İdlib’deki saldırıyı müteakip başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı’na destek vermek için topladıkları 45 bin litre sütün hâsılatını Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bağışladı.

Bünyan Süt Üreticileri Birliği Başkanı Adem Altuntaş törende yaptığı konuşmada; ”Devletimizin gücü çok şükür her şeye yetiyor. Bizler sadece birlik ve beraberliğimizi dünyaya göstermek adına Bugünki Sütümüzü Mehmetçiğe Bağışlıyorum” kampanyamız kampanyamızda 17 merkezde toplam 45 ton süt toplandı.  Bizler çam sakızı çoban armağanı devletimizin ve askerimizin yanında olduğumuzu göstermek ve onlara destek vermek için böyle bir kampanya yaptık. Üreticilerimize teşekkür ediyorum hepsi çok duyarlı davrandı ve 45 bin litre süt toplandı” dedi.

Bünyan'dan Mehmetçiğe destek
Bünyan’dan Mehmetçiğe destek

SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİNDEN DESTEK

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ise; “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı Bahar Kalkanı Harekatına destek olmak için kıymetli üreticilerimiz Bünyan Süt Üreticileri Birliği öncülüğünde bugün sütlerinin hâsılatını Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bağışladı. Hassas yaklaşımları, fedakarlıkları ve desteklerinden dolayı Bünyan Süt Üreticileri Birliğine ve bu birliğin üyesi olan her bir hemşehrime ayrı yarı teşekkür ediyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin büyük bir zaferle ve başarıyla, bu harekâtı sonuçlandıracağına olan inancımız tamdır. Bahar Kalkanı Harekatını sonuna kadar desteklediğimizin bilinmesini istiyorum. Yüce Allah ülkemizi yapılan tüm oyunlara karşı korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini bozmasın. Rabbim askerlerimizin ayağına taş değdirmesin” diye konuştu.

Bünyan Kaymakamı Ömer Şahin de kampanyayı duyduğunda oldukça duygulandığını ifade ederek, kampanyaya destek olan askerimizin yanında duran herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Türk Bayrakları eşliğinde araçlar uğurlandı
Türk Bayrakları eşliğinde araçlar uğurlandı

Konuşmaların ardından yapılan dua sonrası Türk Bayrakları eşliğinde araçlar uğurlandı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar