İstifa eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Kadir Topbaş, belediye personeli ile vedalaştı. Topbaş, “Onurumla geldim onurumla ayrılıyorum” dedi.

İstifa eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Kadir Topbaş, belediye personeli ile vedalaştı. Vedalaşma, belediyede yapıldı. Kısa bir açıklama yapan Topbaş, “Yapılan işler ortada. Vatandaş hep takdir ettiği için 3 dönem başkanlığım var. Yeni arkadaşımız gelecek başarılar diliyorum. Deneyim ve bilgimi her daim kendileri ile paylaşırım isterlerse. Şehir, yarınlar bizim. ‘Her gelecek yakındır’ böyle bir Atasözü var. Gelecektir mutlaka. Bu dönem de bitecekti süreli zaten. Zaman dilimi içinde görevlendiriliyoruz” ifadelerinde bulundu.

“Onurumla geldim, onurumla ayrılıyorum”

Onuruyla geldiğini ve onuruyla ayrıldığını anlatan Topbaş, şunları söyledi:
“İstanbullular’ın gönlündeki yerimi istifam nedeniyle çok ciddi hissettim. Çok kolay değil. Vatandaşımızın bize olan sevgisinin derin olduğunu görmem ayrıca mutlu etti. İnsanların gönlünde yer tutmak önemli. Beni gönüllerinden çıkartmasınlar” dedi. Kırgın olmadığını vurgulayan Topbaş, “Kırgın olamam. Hiç kimseye kırılmadım ve küsmedim öyle bir yapıya sahibim. Böyle lüzum gördüm istedim hayırlı olsun.”

“Başka bir görev düşünmem”

Siyasette başka bir görev düşünmediğini belirten Topbaş, “Siyasetten değil başkanlıktan ayrıldım. Bu demek değil bir siyasi beklentim yok. Bir başka görev düşünmem. Böyle bir kente hizmet etmiş olmak büyük bir onur” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  'Martı'lara plaka takılacak