İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane merkez binasında yaptığı basın toplantısında istifa ettiğini açıkladı.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, 2004 yılından bu yana sürdürdüğü görevinden istifa ettiğini açıkladı. Topbaş, istifası ile ilgili belediyenin Saraçhanedeki binasında basın toplantısı düzenledi. Topbaş, “Belediye başkanlığından istifa ettim. Tüm İstanbullulardan görevimden müsaademi istiyorum lütfen gönül koymasınlar. Siyasette kırgınlık olmaz. Kırgınlığım yok. Her zaman partimin yanındayım siyasetin içindeyim” dedi.

“Çocuklarımızı hırsız gibi sevdik”

Topbaş, başkanlığı devralırken emanetin ne olduğunu bilenlerdeniz dediğini anımsattı. Topbaş, “Hep emanet olarak baktım. Çocuklarıma ailemize dostlarımıza vakit ayıramadım. Bunu tüm siyasiler yaşamaktadır. Çocuklarımızı hırsız gibi sevdik. Evimize hırsız gibi gittik. Ama görevlerimizi aksatmamak üzere büyük bir sorumluluk aldık. Hata yapmamaya çalıştık. Hata ile ihanetin birbirine karıştırılmaması gerekir. İhanet edenler asla affedilemez. Onurluyum ve gururluyum. Türkiye’deki tüm belediye başkanlarının abisi oldum. Bu şehir beni Dünya Belediyeler Birliği Başkanı yaptı. İnsanlar çok şeyi affeder adam yerine konmamayı affetmez. İstanbullulara tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Muhalefet buradan siyaset üretmek istiyor. Buna fırsat vermem. Ben bugün belediye başkanlığından istifa ettim” diye konuştu.

İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş, canlı yayında istifasını açıkladı.

“Partimi bırakmıyorum”

Topbaş, görevimi bıraktığını ancak partisini bırakmadığını dile getirdi. Topbaş, “Benim gündemim Türkiye gündeminin küçük bir parçası. 80 milyon olarak Cumhurbaşkanımızın yanında olmak zorundayız. İstanbullulara teşekkür ediyorum. Sayın cumhurbaşkanımıza başbakanımıza bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm İstanbullulardan görevimden müsademi istiyorum lütfen gönül koymasınlar. Siyasette kırgınlık olmaz. Kırgınlığım yok. Her zaman partimin yanındayım siyasetin içindeyim. Asla birtakım söylentilere fırsat vermek istemem” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bakmıyoruz Bahaneye Gidiyoruz Her Haneye Projesi Başlıyor