çocuk kütüphanesi 2

Kağıthane Belediyesi, 10 bin kitaplık millet kıraathanesi ve çocuk kütüphanesi açıyor. Belediye Başkanı Öztekin, projenin sadece Kağıthane’nin değil, tüm İstanbul’un kazanımı olduğunu vurguladı.

İSTANBUL – İstanbul’un konum olarak merkezinde yer alan Kağıthane’de, her yaştan vatandaşa özel millet kıraathanesi ve çocuk kütüphanesi 27 Ocak Pazartesi günü hizmete girecek. Kağıthane Belediyesi tarafından Emniyetevleri Mahallesi’ne inşa edilen millet kıraathanesi ve çocuk kütüphanesi toplam 10 bin kitap kapasitesiyle İstanbul’un sayılı kültürel mekanlarından biri olmaya şimdiden aday. Kıraathane, kütüphanesinde bulunan binlerce roman, eğitim, araştırma, bilim, inceleme, edebiyat ve daha pek çok türde kitabı barındıracak. Her yaştan vatandaşın faydalanacağı sosyal projede kitap okuma alanları, toplantı salonları, sunum ve söyleşi bölümleri yer alacak. Ayrıca kıraathanede ücretsiz internet ve ikramlar da olacak.

Çocuk kütüphanesi 3 bin kitaplık

Kağıthane Belediyesi Emniyetevleri Millet Kıraathanesi ile aynı fiziki alan içinde okul öncesi ve ilkokul çağı çocukları için özel kütüphane de oluşturuldu. Çocuk kütüphanesinde macera, hikaye, eğlence, bilgi ve bilim dolu tam 3 bin kitap, çeşitli oyunlar ve bulmacalar yer alıyor. Çocuklar burada ayrıca akıllı tahta desteğiyle ders çalışabilecek ve tematik kitap okuma bölümlerinde hayal dünyalarını geliştirebilecekler. Okul öncesi çağı çocuklar için de kütüphane, boyama kitapları, akıl oyunları ve eğlenceli aktiviteleri içinde barındırıyor. Ailece kitap okunabilmesi için ayrılan bölümlerde tüm aile bir arada kitap okuyarak çocuklarıyla kaliteli zaman geçirebilecek.

“Kağıthane’nin değil, tüm İstanbul’un kazanımı”

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in yerel seçimler öncesi vatandaşa sözünü verdiği projelerinden olan millet kıraathanesi ve çocuk kütüphanesi 27 Ocak Pazartesi günü hizmete girecek. Başkan Öztekin alandaki son hazırlıkları yerinde inceledi. Günde 50 binden fazla insanın güzergahı konumundaki bir yere kültürel anlamda yeni bir mekan kazandırmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Başkan Öztekin, projenin sadece Kağıthane’nin değil, tüm İstanbul’un kazanımı olduğunu söyledi.

İnceleyin:  Şemsiyeli Sokak Ağrı'ya taşındı, şehir renk cümbüşü yaşıyor

çocuk kütüphanesi 1

Facebook Yorumları