zeydan karalar

Adana Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin faydalanması amacıyla “Sanal Akademi” ile internetten sınavlara hazırlık kursu açtı. 

ADANA – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana’da eğitimin başarısını yükseltmek ve sınavlara hazırlanmak için yeterli maddi olanağı bulunmayan ailelere destek olmak amacıyla Sanal Akademi Sistemi’ni hayata geçirdi. Bu sistemle binlerce öğrenci TYT, LGS ve AYT’ye ücretsiz olarak ve evlerinden hazırlanma fırsatı buluyor.

Sanal Akademi ile canlı ders sistemi

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin TYT, LGS ve AYT’ye hazırlanan öğrenciler için hazırladığı Sanal Akademi’de canlı ders sistemi ve video grupları bulunuyor. TYT, LGS ve AYT’ye için hazırlanan Sanal Akademi’de canlı ders sistemi dershane sistemi ile aynı mantıkta ama daha avantajlı. Öğrenciler canlı derslere evden, okuldan veya canlı ders saatinde her neredeyse oradan katılabiliyor. Öğretmene canlı ders esnasında sorular sorabiliyor ve iletişim kurabiliyor.

Haftalık ders programına göre düzenleniyor

Canlı dersler haftalık ders programına göre yapılıyor. Ders saati geldiğinde dersin branş öğretmeni canlı olarak dersi anlatmaya başlıyor. Öğrenci de aynı anda ders odasında dersi canlı olarak izleyebiliyor. Canlı ders esnasında öğretmene anlaşılamayan konular sorulabiliyor. Öğrenciler canlı derse katılamadığı zamanlarda derse ait video kaydını daha sonra izleyebiliyor.

Kayıt işlemi nasıl yapılıyor?

Adana Büyükşehir Belediyesi kurumsal sitesi olan www.adana.bel.tr ve www.superders.com adreslerindeki kayıt formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra kayıt işlemi tamamlanmış oluyor. Kayıt bilgileri kontrol edildikten sonra kayıtlar onaylanıyor.

Adana sınırları içerisinde yer alan ve ilk kayıt olan 10 bin öğrenci canlı derslere katılmak için bilgilendiriliyor. Ders grupları oluşturuluyor ve canlı dersler başlıyor. Canlı ders gruplarına katılamayan diğer tüm öğrenciler ise video ders gruplarına aktarılıyor. Yani kayıt yaptıran her öğrenci superders.com üzerinden eğitim alabiliyor. Canlı ders gruplarında yer alan öğrenciler 2020 YKS için haftalık 20 saat canlı derse katılabilecek. Dersler sınav tarihine kadar devam edecek.

İnceleyin:  Belediye Meclisi’nden ASKİ yatırımlarına red kararı

Facebook Yorumları