ASOB ODUL TORENI 3

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, AOSB ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Son 3-4 yıldır Adana’da sağlanan birliktelik gelişimin önünü açtı. İnanıyorum ki Adana, birlikteliğimizin ardından çok önemli bir yere gelmek üzere hızla koşuyor” dedi.  

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) faaliyet gösteren firmalar için AOSB Bölge Müdürlüğü tarafından ödül töreni düzenlendi. Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile kent protokolünün yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, istihdam, üretim ve ihracatın önemine değindi. Başkan Karalar, “Ülkemizin en temel sorunu istihdam, üretim ve ihracat. Bunların üçünü gerçekleştiren, bu konuda ülkemize, Adana’mıza katkı sağlayan sizlere yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

“Son 3-4 yıldır Adana’da sağlanan birliktelik gelişimin önünü açtı” vurgusu yapan Karalar, “Her ne kadar eskisi gibi olmasa da Adana’nın adı var. İnanıyorum ki Adana, birlikteliğimizin ardından çok önemli bir yere gelmek üzere hızla koşuyor. Adana’da iyi şeyler olduğunu hep söylüyorum ya! Bu iyi şeyler de son 3-4 yılda oluyor. Bu tesadüf değil. Eskiden Gaziantep’te görev yaptığım için orayı örnek gösteriyordum. Şimdi Sayın Valimizin sayesinde Adana’yı örnek gösteriyorum. Bir memlekette atananlar, seçilenler tek vücut olursa gelişme sağlanır. Adana bugün bir oldu, bütün oldu, kentin dinamikleri birbirine destek verir oldu. Böylece Adana tekrar çıkışa başladı” şeklinde konuştu.

“Adana’da ciddi bir sanayi altyapısı var”

Başkan Karalar, bir ülkenin ve kentin gelişiminde sanayi kültürünün temel değerlerden biri olduğunu vurguladı. Adana’nın çok ciddi sanayi deneyimine haiz bir kent olduğunu anlatan Karalar, “İnsanlar Almanya’nın gelişmişliğini, 2. Dünya Savaşı’nın sonuçlarına göre ordu kuramamasına bağlar. Ben Almanya’nın 2. Dünya Savaşı sonrası tekrar hızla ilerlemesini ve dünyada en çok ihracat yapan ülke olmasını, çok ciddi sanayi altyapısının bulunmasına bağlıyorum. Almanya’nın gelişmesinin temeli budur. Adana’da da böyle ciddi bir sanayi altyapısı vardır. Bu işlemeye başlamıştır ve hızla ilerliyor. Kahramanmaraş’ın, Osmaniye’nin, Gaziantep’in ilerlemesine seviniyorum elbette ama bir Adanalı olarak Kahramanmaraş’ın ihracatta Adana’yı geride bırakmasından dolayı oturup düşünmem gerekiyor. Adana gayretli çalışmalar sonucunda ihracatta, gelirde ve sanayiye katkıda 4. şehir olarak yerini alacaktır. Buna inancım tamdır. Bu da üreten, istihdam sağlayan ve ekonomiye katkı koyanların sayesinde olacaktır” dedi.

İnceleyin:  Adana'da, 7. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı düzenlendi.

ASOB ODUL TORENI 17

Facebook Yorumları