Ana SayfaBaşkanlarADANA'DA SUYA YÜZDE 30 İNDİRİM

ADANA’DA SUYA YÜZDE 30 İNDİRİM

 

Türkiye’nin en büyük kentlerinden Adana’nın 3’te 1’i sağlıklı suya erişemiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da göreve geldikten sonra içme suyu konusunda yoğun bir çalışma içine girdi. Su fiyatı konusunda da önemli mesai harcayan Karalar, geçtiğimiz haftalarda verdiği sözü tutarak kentte suya yüzde 30 indirim yaptıklarını duyurdu.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı 5. Oturumu ve ASKİ Olağan Genel Kurul Toplantısı, Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. ASKİ Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın, daha önce söz verdiği gibi, suya yüzde 30 ücret indirimi yapıldı. Meclis üyelerinin desteğiyle alınan karara göre, su ücretine yapılan yüzde 30’luk indirim 1 Aralık 2019 tarihinden itibaren uygulanacak.

 

Semeresini halka yansıtacağız

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediyenin su isale ve altyapı hizmetlerinde kullanılan malzemelere dahi yüzde 50 zam geldiğini anlattı. Karalar bu ekonomik ortamda, suya yüzde 30 indirim yapılmasının önemine değindi.

Bir çok belediyenin suya, ekmeğe ve toplu taşımaya zam yaptığını hatırlatan Başkan Zeydan Karalar “Adana Büyükşehir Belediyesi olarak toparlandıkça, bunun semeresini halka yansıtacağız. Suya yaptığımız yüzde 30 indirim Adana halkına hayırlı olsun” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar