her ev bir atölye

Eskişehirli kadın girişimciler, ‘Her Ev Bir Atölye Olacak’ projesi kapsamında yaptıkları çalışmaları yalnızca mağazada değil, internette de satabilecek.

ESKİŞEHİR – Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’ndan (ESMEK) ücretsiz olarak faydalanan ve farklı alanlarda kendilerini geliştirme fırsatı yakalayan kadınlar, aile ekonomilerine de destek oluyor. Kadınların internet üzerinden sergi ve satış yapabilmeleri amacıyla ESMEK ve Habitat Derneği arasında imzalanan protokol çerçevesinde web tasarım kursu da ücretsiz olarak veriliyor.

‘Her Ev Bir Atölye Olacak’ ile ekonomiye katılıyorlar

ESMEK’in projesi kapsamında kadınların yaptığı çalışmalar ile aile ekonomisine destek olması artık yalnızca mağazalarla değil, internet üzerinden de gerçekleşecek. Bu kapsamda ESMEK ile Habitat Derneği arasında imzalanan anlaşma ile üretici kadınlara web tasarım kursu verilmeye başlandı.

‘Dijital Ben’ ile ortaklaşa hareket ediliyor

Habitat Derneği’nin ‘Dijital Ben’ projesi kapsamında ortaklaşa hareket edeceklerini ifade eden ESMEK yetkilileri, 18-55 yaş arasında girişimci adayı, kooperatif temsilcisi kadınlar ve dezavantajlı gençlere teknolojiyi fırsata çevirmeleri için destek olunacağını belirtti. Odunpazarı Bölgesi’nde yer alan Turistik El Sanatları Merkezi içerisinde açılan mağazada kadınların ürünlerinin sergilendiğini hatırlatan yetkililer, interneti de kullanarak kadınların daha fazla gelir elde etmelerini istediklerini ifade etti.

Ücretsiz web tasarımı eğitimlerine katılmak isteyen kadınlar bilgi ve kayıt için 0222 220 76 99 üzerinden ESMEK ile iletişime geçebilir.

ESMEK, genel eğitim ihtiyaçlarına cevap veriyor

ESMEK, görev alanı içerisinde ikamet eden vatandaşların genel eğitim ihtiyaçlarına cevap verebilmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda kursiyerlerin çeşitli alanlarda el becerisi kazanması, meslek sahibi olması ve kişisel gelişimlerine katkı sağlanması amacıyla projeler yürütüyor. Boş zamanların değerlendirilmesi için alternatif programlar sunuyor. Bunu yaparken unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarını tekrar canlandırmaya çalışıyor. Kursiyerlerin aile ekonomisine katkı sağlamasını da amaçlıyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  inegöl Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerine Yoğun İlgi