ESMEK’DEN CEZAEVİNE KİTAP DESTEĞİ

‘Bir Kitap Bin Destek’ ile 15 binden fazla kitap toplayan ve bir kısmını Eskişehir L Tipi Ceza İnfaz Kurumu’na gönderen ESMEK, mahkumlar için yeni kitap kampanyası da başlattı. 

ESKİŞEHİR – Geçen yıl duyurusu yapılan ‘Bir Kitap Bin Destek’ kampanyası ile Eskişehirlilerden toplanan kitaplar, Türkiye’nin dört yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) kursiyerleri son olarak Eskişehir L Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda yatmakta olan hükümlülere de kitap gönderdi. ESMEK, son olarak mahkumlar için yeni bir kampanya başlattı.

Mahkumlar için harekete geçildi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat ayında sosyal medya hesaplarında duyurarak başladığı ‘Bir Kitap Bin Destek’ kitap toplama kampanyasında 15 binden fazla kitap toplandı. Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki ihtiyaç sahibi okullar başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanına gönderilen kitaplar son olarak Eskişehir L Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda yatmakta olan mahkumlara yollandı. ESMEK Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi’ndeki kursiyerlerin kargo yoluyla gönderdiği kitaplar, çeşitli cezalardan dolayı cezaevinde yatan mahkumlara ulaştırılacak.

Cezaevindeki kütüphane güçlendirilecek

ESMEK yetkilileri, cezaevindeki kütüphaneleri güçlendirmek için kitap kampanyasıyla toplanan kitapların bir bölümünü cezaevine göndermek istediklerini söyledi. Yetkililer, mahkumların cezaevlerinde zor vakit geçirdiklerini, bu yüzden de kitapların onlara arkadaş olabileceğine inandıklarını vurguladı. Kampanya kapsamında her türlü hikaye, roman, ansiklopedi, soru bankası gibi kitaplar kabul ediliyor. Kitap bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar 0222 220 76 88-0222 220 76 99’u arayabilir.

ESMEK’in kuruluş amacı nedir?

ESMEK, görev alanı içerisinde ikamet eden vatandaşların genel eğitim ihtiyaçlarına cevap verebilmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda kursiyerlerin çeşitli alanlarda el becerisi kazanması, meslek sahibi olması ve kişisel gelişimlerine katkı sağlanması amacıyla projeler yürütüyor. Boş zamanların değerlendirilmesi için alternatif programlar sunuyor. Bunu yaparken unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarını tekrar canlandırmaya çalışıyor. Kursiyerlerin aile ekonomisine katkı sağlamasını da amaçlıyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İstanbul’da seçim manzaraları… Oyunu kullanmaya keçisiyle gitti…