Ana SayfaEğitimKahramanmaraş KEBİKEÇ Seminerlerine Damgasını Vurdu

Kahramanmaraş KEBİKEÇ Seminerlerine Damgasını Vurdu

Kahramanmaraş KEBİKEÇ seminerlerine damgasını vurdu. Marmara Belediyeler Birliği tarafından “Türkiye’de Özel Konu ve Araştırma Kütüphaneleri”  ve “Türkiye’de Belediye Kütüphaneleri” konulu KEBİKEÇ Seminerlerinin 14.’sü düzenlendi. Seminere Büyükşehir Belediyesi kütüphanelerinin yaptığı örnek çalışmalar damga vurdu.

KEBİKEÇ adından söz ettiriyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi  Geçen yıllarda ülke genelinde örnek gösterilmiş idi. Bünyesinde hizmet vermekte halk  kütüphaneleri bu seferde KEBİKEÇ Seminerlerinde adından söz ettirdi. Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenen KEBİKEÇ Seminerlerinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Halk Kütüphanelerinin çalışmaları anlatıldı.

Kahramanmaraş il genelinde 24 halk kütüphanesi, bir gezici kütüphane ve bir de açık hava kütüphanesi olarak hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, kütüphanelerde başlattığı uygulamalarla adından söz ettirdi.Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren halk kütüphanelerinde Kitap Okuma Mütaalası, Çay-Simit Öğrenci Buluşmaları, Çocuk Kütüphanesi Etkinlikleri, Yarıyıl tatil Etkinlikleri, Masal Saati, Kitap Okuma Saati gibi etkinlikler hala devam ediyor.

Kahramanmaraş KEBİKEÇ Seminerlerine Damgasını Vurdu
Kahramanmaraş KEBİKEÇ Seminerlerine Damgasını Vurdu

“14.’süne davet edildik”

Seminere ilişkin bir açıklamada bulunan Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürü Ayşe Sofioğlu: “Marmara Belediyeler Birliği tarafından “Türkiye’de Özel Konu ve Araştırma Kütüphaneleri” ve “Türkiye’de Belediye Kütüphaneleri” konulu KEBİKEÇ Seminerlerinin 14.’süne davet edildik. Bu seminerde halk kütüphanelerimizin sadece ders çalışılan mekanlar olmadığını, öğrenci ve gençlerimize çeşitli etkinlikler düzenlediğimizi, bu etkinliklerden de olumlu sonuçlar aldığımızı ifade ettik. Kütüphanelerimiz adına çok mutlu olduk. Geçmiş dönemlerde Türkiye’de örnek gösterilen kütüphanelerimizin bu şekilde anılması, bizleri fazlası ile mutlu etmiştir” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla