Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Kardemir ile ilgili canlı yayında şikayette bulunarak, skal kırma tesisleri için suç duyurusu yaptı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) AŞ’de skal kırma tesislerinin hiçbir yönetmeliğe uygun olmadığını belirtti. Sosyal medyada canlı yayın yapan Vergili, Çevre İl Müdürlüğü’ne suç duyurusunda bulundu. Başkan Vergili, “Şu anda skal kırma tesislerinin karşısında bulunmaktayım. Burada bulunan tesislerin Karabük Mahallesi’ne vermiş olduğu zararlardan sizlere bahsetmek istiyorum. Var olan bütün atölyelerin camlarının dahi kapatılmasını talep eden Çevre İl Müdürlüğü, burada yer alan tesis ile ilgili görevini neden yerine getirmiyor?” dedi.

“Nemalananlar yargı önünde hesap verecek”

Karabük Belediye Başkanı Vergili, “Ayrıca bu sahanın tam anlamıyla kapalı bir olması gerekmektedir. Filtrelerin aracılığıyla oluşan tozun dışarıya çıkmaması gerekmektedir. Bahsettiğim durumlardan nemalanan herkes, adaletin karşısında yargı yolu ile bunun hesabını verecektir” diye konuştu.

“Suç duyurusunu buradan bildiriyorum”

Vergili, yapmış olduğum bu canlı yayınla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne suç duyurusunda bulunduğumu buradan bildiriyorum” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Karabük Belediyesi'nde dijital dönüşüm