Ana SayfaGündemMinsk, Gaziantep'in 23'üncü kardeş şehri oldu

Minsk, Gaziantep’in 23’üncü kardeş şehri oldu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Belarus’un Başkenti Minsk arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. Minsk, Gaziantep’in 23’üncü kardeş şehri oldu.

Gaziantep Uluslararası Gastronomi Festivali başladı. Etkinliklerine katılmak üzere Gaziantep’e gelen 22 kardeş şehir belediye başkanı, Belediye Meclis Salonu’nda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile buluştu. Başkanlar, dünya barışına yönelik birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajı verdi.

“Aynı iddiamız varsa hepimiz öz kardeşiz”

Programda, Belarus’un Başkenti Minsk’le kardeş şehir protokolü de imzalandı. Programda konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kardeşlik hukukunun önemine değindi. Gaziantep’in coğrafik ve stratejik özelliklerinden bahseden Şahin, “Bulunduğumuz coğrafyada bir taraftan yaşatmak bir taraftan ise kan, petrol ve enerji üzerine yapılmış hesaplar var. Şu anda bir tarih yazıyoruz yaşatanların, öldürenlerin iyilerin ve kötülerin tarihi yazıyoruz. Benim öz iki kardeşim var ama benim 23 öz kardeşim kadar yakın kardeşim var. Aynı karında olmamıza gerek yok aynı hedefe kilitleniyorsak aynı pencereden bakıyorsak aynı iddiamız varsa hepimiz öz kardeşizdir” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler