Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ilk kez katıldığı Gayrimenkul Profesyonelleri Fuarı MIPIM’de, İstasyon Projesi’ni “birlikte yapalım” teklifinde bulunacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin gastronomi üssü ve güneydoğunun sanayi merkezi Gaziantep, kültürel ve doğal güzellikleri ile bezediği kentsel dönüşüm projesi “İstasyon”u tanıtmak için dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’de boy gösterecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, kentlerinin tarihe ışık tuttuğu gibi geleceğe de ışık tutmasını amaçladıklarını belirtti. Şahin, özellikle kentsel dönüşümde herkesin örnek aldığı bir kent olma arzusunda olduklarını dile
getirdi. Şahin, bu amaçla 13-16 Mart’ta Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük Gayrimenkul Profesyonelleri Fuarı MIPIM’e katıldıklarını aktardı. Şahin, burada tanıtacakları İstasyon Projesi ile yabancı yatırımcılara cazip teklifler sunacaklarını kaydetti.

“İstasyon Projesini inşa edeceğiz”

Şahin, kentin merkezindeki tarihi alanda yer alan ve özellikle ayakkabı sanayicilerinin atölyelerinin bulunduğu bölgeyi şehrin hemen dışına taşıyacaklarını ve o bölgeye Gaziantep’e çok yakışacağını düşündükleri İstasyon Projesi’ni inşa edeceklerini belirtti. Şahin, “İstasyon
Projesi’ni konut ve iş yerleri yer alacak şekilde planladık. Bu bölgede oturan vatandaşlarımız ise proje hayata geçtikten sonra yine burada oturmaya devam edecek. Ayrıca Zeugma Müzesi ile Gaziantep Kalesi arasında kalan bu bölge şehrimizin en işlek bölgesi. Tarihi bir alan. Tamamen tarihi dokuyu koruyarak projemizi inşa etmeyi planlıyoruz. Bütün planlamalarımızı yaptık. Bölgedeki tarihi yapıları da gastronomi atölyeleri olarak değerlendirmeyi planlıyoruz. Oldukça başarılı bir kentsel dönüşüm projesi olduğu konusunda iddialıyız. İstiyoruz ki, bu projeyi uluslararası bir firma ile birlikte gerçekleştirelim. Yabancı yatırımcılara bu projeyi birlikte gerçekleştirmek için tekliflerde bulunacağız. Umuyoruz ki, projemizin gerçekleşmesi adına burada ciddi adımlar atacağız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olan 2023 yılına kadar bu dev projemizi hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gündoğdu Mahallesi baştan sona yenilenecek