Karacabey Belediyesi ‘Ihlamur Festivali’ ile Kapılarını Doğa Tutkunlarına Açmaya Hazırlanıyor
1

  • Son dönemlerde gerçekleştirilen ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif atılımlarla, Bursa ve ülke gündemine oturan Karacabey Belediyesi, şimdi de ilçenin en önemli değerlerinden ıhlamur için festival düzenlemeye hazırlanıyor…

Dünyanın en büyük Ihlamur Ormanları’na sahip Karacabey’de, 11-12-13 ve 14 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek ‘Ihlamur Festivali’ için hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken, Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından Ihlamur Ormanları’nda 2 yıldan bu yana yürütülen bilimsel çalışmaların da tamamlanma aşamasına geldiği ve sonuçlarının, önümüzdeki günlerde bilim dünyası ile paylaşılacağı açıklandı.

İlçenin sahip olduğu eşsiz değerlerin Bursa ve ülke gündemine taşınması hedefiyle, hayatın her alanına yönelik ciddi atılım projelerine imza atan Karacabey Belediyesi, şimdi de bünyesinde barındırdığı dünyanın en büyük Ihlamur Ormanları’nın, doğaseverlerle buluşturulacağı geniş kapsamlı bir festival düzenlemek için kolları sıvadı.

Dünyanın en büyük Ihlamur Ormanları’na sahip Karacabey’de, 11-12-13 ve 14 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan ‘Ihlamur Festivali’ için hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından Ihlamur Ormanları’nda 2 yıldan bu yana yürütülen bilimsel çalışmaların da tamamlanma aşamasına geldiği ve sonuçlarının, önümüzdeki günlerde bilim dünyası ile paylaşılacağı açıklandı.

Karacabey’in keşfedilmemiş onlarca değerinin gün yüzüne çıkarılması ve hak ettiği konuma ulaştırılması için büyük bir atılım dizisi başlatıldığına vurgu yapan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçenin ‘Modern ve Müreffeh Kent’ hedefine ulaştırılması noktasında yakalanan başarılı çizgiden de Karacabeyliler adına son derece mutlu olduklarını kaydetti.

Başkan Özkan’dan Doğaseverlere Çağrı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 11 Temmuzda başlayacak olan ve 4 gün sürecek ‘Ihlamur Festivali’ne, tüm doğa tutkunlarını Yeniköy’de buluşmaya ve Ihlamur Ormanları’nın adeta ‘Hayat İksiri’ denebilecek eşsiz havasını solumaya davet ederken, ilçenin el değmemiş doğal varlıklarına akademisyenlerin de ilgisinin artarak devam ettiğini söyledi.

İnceleyin:  Karabük Belediyesi Minik Mustafa’nın Hayallerini Gerçekleştirdi

Bilimsel Araştırmalar Gün Yüzüne Çıkıyor

Öte yandan, Karadeniz Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Emin Zeki Başkent tarafından yürütülen araştırma projesi kapsamında, dünyanın en büyük doğal Ihlamur Ormanları ile Kestane ve Defne Ormanlarının da yer aldığı bölgede, 2 yıldan bu yana yürütülen çalışmaların da tamamlanma aşamasına geldiği ve sonuçlarının, önümüzdeki günlerde bilim dünyası ile paylaşılacağı açıklandı.
DSC_0255 DSC_0387

Facebook Yorumları