Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap

Rize Belediyesi ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen Rize Bilimle Renkleniyor-2 Şenliği açılış programı, geniş katılımlı bir programla yapıldı.

Rize Belediyesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi işbirliği ile ikincisi düzenlenen ve 3 gün devam edecek Rize Bilimle Renkleniyor Şenliği açılış programı yapıldı., Program, İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap,
Recep Tayyip Erdoğan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Öğretim üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kültür Merkezi büyük salon da gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programda, Yrd. Doç. Dr. Bahadır Namdar’ın açılış konuşmasının ardından “Radyasyon ve Yaşam” konulu sunum gerçekleştirildi. RTE Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr.Reşat Kasap’ın “Rize Bilimle Renkleniyor” söyleşilerinin ardından Bilim Atölyeleri ve Gösteri şovlarının yer aldığı Bilimsel sergi gezildi.

“Bilim topluma yayılmalıdır”

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, yaptığı açıklamada, “Rize Belediyesi olarak bu faaliyetlere destek veriyoruz. Bilginin laboratuar ortamından toplumun her noktasına yayılması gerekir. Bu proje de hocalarımızın da katkılarıyla Rize’ye fayda sağlayacaktır. Bu tür çalışmaları bundan sonra da belediye olarak desteklemeye devam edeceğiz. Şehrimizin insanlarının burayı gelip ziyaret etmesini arzu ediyoruz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Şırnak yükümlülerin katkısıyla güzelleşecek: İş birliği protokolü imzalandı