Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde iki mahalleyi kapsayan “Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi” ile ilgili tanıtım toplantısı yapıldı.

Resmi Gazete’de yayımlanarak bir süre önce yürürlüğe giren Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi, düzenlenen toplantıyla Kahramankazanlılar’a tanıtıldı. Kahramankazan Belediyesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen ve mahalle sakinlerinin yoğun katılım gösterdiği toplantıya, Kaymakam Engin Aksakal, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen ile Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de katıldı. Toplantıda, Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Şen, proje hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

“Kimse mağdur olmayacak”

Belediye Başkanı Ertürk, Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilçenin çehresinin değişeceğini ifade ederek, proje gerçekleştikten sonra vatandaşların kullanım ömrünü tamamlamış yapılar yerine daha modern ve konforlu yapılara kavuşacağını söyledi.

Ertürk, “523 dönümlük bir alanı kapsayan projenin yapılacağı bu bölge, ilçemiz ticaret ve yaya trafiğinin kalbi konumunda olan bir bölge. Ancak buralarda eski yapılar, dar yollar ve ömrünü tamamlamış binalar da bulunuyor. Bu proje ile burada Türkiye’nin parlayan yıldızı Kahramankazan’a yakışan modern ve çağdaş yapılar ve alanlar oluşturacağız. Buralarda yaşayan ve iş yerleri bulunan vatandaşlarımız, proje sonrasında yine yaşadıkları ve iş yerlerinin bulunduğu alanlarda daha modern ve lüks konutlarda yaşamaya devam edecek. Kimse mağdur olmayacak. Aksine tüm hak sahiplerinin evleri ve iş yerleri daha da değerlenecek. Oluşturacağımız proje ofisinde yetkili arkadaşlarımız, her gün vatandaşlarımıza projeyi anlatacak. Böylece kimsenin kafasında bir soru işareti kalmayacak. Bu projeyi vatandaşlarımızla birlikte yapacağız. Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi, yapacağı kentsel dönüşüm projesiyle bu alanda yine örnek olacak” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İstanbul Deprem Çalıştayı başladı