Erengül Bilenser Güzel bir Türkiye
Erengül Bilenser - E'pr Yerel Yönetim Ajansı Kurucusu

Bu sözü mutlaka duymuşsunuzdur; ‘bütün dünya vazgeç dediğinde umut fısıldar, bir kez daha dene.’ İnsanlar gibi kentlerin de umutları vardır gelecekten. İnsanlar gibi kentler de daha iyi olmayı, daha mutlu ve daha huzurlu olmayı, daha fazla gelişmeyi umut eder. Hz. Ömer, “bir şeyden ümitsiz olan, ondan uzak durur” demiş, daha güzel kentler umut etmekten hiçbir zaman uzak durmamalıyız. “Umut cesaretin yarısıdır.” demiş Balzac; daha modern, daha güzel kentler inşa etme cesaretimizi ortaya koyabilmek için umudumuzu da her zaman canlı tutmalıyız.

Yeni yılın da umutlarımızı tazeleyen en renkli, en çoşkulu, en bütünleştirici heyecanıdır.

Yeni yılın bütün yerel yöneticilerimiz ve bütün kentlerimiz için harika umutlar yeşerttiği bir yıl olmasını bütün kalbimle diliyorum.

Kentlerimizdeki hayatı bugünkünden çok daha güzel kılacak yeni adımlar ve yeni yatırımlar için sonsuz umuda sahip olmalıyız.

Daha sorunsuz bir trafik için, daha geniş sosyal olanaklar için, daha bilgili ve başarılı gençler için, daha mutlu çocuklar için, kentlerimizi daha ileriye taşıyacak projeler için, daha akıllı kentler için, daha iyi konutlar için, daha ışıltılı caddeler için, daha etkin çevre ve doğa çözümleri için, daha fazla sanat için, daha büyük ve organize edilmiş festivaller için, daha muhteşem fuarlar için ve her zaman daha derin bir umutla çalışmalıyız.

Tarihimizi ve ulusal değerlerimizi korumak, kentlerimizi içtenlikle sahiplenmek, güzel geleneklerimizi geleceğe taşımak için hep daha güçlü bir umutla gayret etmeliyiz.

Umutlarımızı kentlerimizdeki atılımları ve dünya çapında örnek uygulamaları ile somut başarılara, kazanımlara dönüştüren yerel yöneticilerimize daha fazla teşekkür etmeliyiz.

2018’in, siz değerli okurlarımız için de dilekleri eşsiz güzellikte sonuçlara gönüştürecek gelişmelerle dolu olmasını umuyorum.

Bu sayımızda bize röportaj için kıymetli zamanını ayıran ve belediyeleri adına çok değerli çalışmalara imza atan, kentleri için büyük umutları olan belediye başkanlarımız Sayın Mustafa Dündar’a, Sayın Aziz Kocaoğlu’na ve Sayın Tunç Soyer’e çok teşekkür ediyorum.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Maske takmayana ceza kesilmeye başlandı