Karaman Belediyesi bünyesinde 13 Mayıs 2016 tarihinde hizmete açılan Karaman Turizm Tanıtım ve Bilgi Merkezi, 2017 yılında 48 bin 147 kişiyi ağırladı.

Karaman’ın tarihine ışık tutan ve tanıtımına büyük katkı sağlayan Turizm Tanıtım ve Bilgi Merkezi, 739. Türk Dil Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 13 Mayıs 2016 tarihinde açıldı. Merkez, Tarihi Taş Bina da hizmet veriyor. Merkez, Karaman’ın sahip olduğu turizm zenginliklerinin anlatılması ve tanıtılmasına büyük katkı sağlıyor. Son derece profesyonel bir şekilde hazırlanan merkezi, 2017 yılında 48 bin 147 kişi ziyaret etti.

“Misafirlerin bilgi alabileceği bir mekan”

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Turizm, Tanıtım ve Bilgi Merkezi, gelen ziyaretçilerin, kenti hem tanıyıp bilgi alabilmelerini hem de keyifli bir zaman geçirmelerini sağladığını anlattı. Çalışkan, “Merkez, Karaman turizmine büyük katkı sağlıyor. Turizm Tanıtım ve Bilgi Merkezine, il dışı ve yurtdışından ziyaretçiler geliyor. Bunun yanı sıra Karamanlı vatandaşlarımız da büyük ilgi gösteriyor. Karaman, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda büyük potansiyele sahip bir şehir. Bu bağlamda Turizm Tanıtım ve Bilgi Merkezi’ni kurduk. Merkez, Karaman’ın tarihi, turizm değerleri, doğal güzellikleri, kültürü, konaklama, yeme-içme ve ulaşımı hakkında ilimize gelen yerli ve yabancı misafirlerimizin bilgi alabilecekleri bir mekan olarak hizmet veriyor” dedi.

“Yurt dışından ziyaretçilerimiz oldu”

Çalışkan, “Turizm, Tanıtım ve Bilgi Merkezi içerisinde, tematik odalar, tematik haritalar, tarihi şahsiyetler, sanal turlar ve üç boyutlu fotoğraflar yer alıyor. Ayrıca, seyir dürbünleri, bilgi kioskları, Karaman kültür ve eser envanteri, Karaman’a ait tanıtım filmleri, hologram anlatımlar, yürüyüş simülasyonları ve akıllı kent yazılımları bulunuyor. Okullardan gelen öğrenci gruplarına şehrimiz, tarihimiz ve kültürümüz hakkında bilgiler veriliyor. Türkiye dışından Çin, Endonezya, Almanya, Kore, Amerika, İran, Irak, Suriye, Cezayir, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Makedonya, İspanya ve Hollanda’dan ziyaretçilerimiz oldu. Ben tüm Karamanlı vatandaşlarımızı Tarihi Taş Bina’da hizmet veren bu merkezi ziyaret etmeye davet ediyorum” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  TASARRUFU HİZMETE DÖNÜŞTÜREN BELEDİYEYİZ