Eğitime sağladığı katkılar ile adından sıkça söz ettiren Karatay Belediyesi yapımını gerçekleştirdiği Hayıroğlu ve Ovakavağı İlkokulları açılışa hazır. Yapılan 19. ve 20. okulun açılış töreni 10 Ekim Pazartesi Günü Ovakavağı İlkokulu önünde gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim kalitelerinin yükselmesi için çalıştıklarını belirtti. Başkan Hançerli Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 10 okula 120 ek derslik yaptıklarını, yine bir ilk olarak da Belediye bütçesinden Kurtuluş, Mehmetçik ve Fetih İlkokullarını tamamlayarak eğitime kazandırdıklarını söyledi. Karatay Belediyesi İmam Hatip Lisesi ve Karatay Belediyesi 23 Nisan İmam Hatip Ortaokulu’nun yapıldığını belirten Başkan Hançerli, yaptıkları üç anaokulunda da minik öğrencilerin eğitim gördüğünü dile getirdi. Eğitime verdikleri desteğin sadece okul yapmakla sınırlı kalmadığını vurgulayan Başkan Hançerli; öğrencilerin spor ihtiyacını da göz önünde bulundurarak 5 okula 5 spor salonu yaptıklarını; ayrıca 75 okula 75 kütüphane 75.000 kitap hediye edildiğini belirterek Karatay Belediyesi olarak ilçeye toplamda 20 adet okul kazandırdıklarını sözlerine ekledi.

Açılış töreni gerçekleştirilecek Hayıroğlu ve Ovakavağı İlkokullarının hayırlı olmasını temenni eden Başkan Hançerli, okullarda vatanına ve milletine faydalı öğrencilerin yetişmesi temennisinde bulundu.

img_2078

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmir Belediyeleri Güçlerini Birleştirdi Kız Öğrenciler Sevindi