“SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMINIZ BENİ ÇOK MUTLU ETTİ”

Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde yapılan 2016 Rio Paralimpik Olimpiyat Oyunlarında Judo dalında bronz madalya kazanan Eskişehirli görme engelli milli sporcu Mesme Taşbağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. Ziyarette Taşbağ, küçüklüğünden beri Büyükerşen ismi ile büyüdüğünü ve madalya sonrası Başkan Büyükerşen’in sosyal medya hesabından yapılan paylaşımın kendisini çok mutlu ettiğini ifade etti.

2016 Rio Paralimpik Olimpiyat Oyunlarında +70 kiloda tatamide, belindeki sakatlığa rağmen devam ederek, bronz madalya kazanan Mesme Taşbağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. Paralimpik Oyunlarında Eskişehir’i ve Türkiye’yi başarıyla temsil eden yüzde 40 görme engelli Mesme Taşbağ, müsabaka sonrası sosyal medyada Başkan Büyükerşen’in paylaşımından dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Taşbağ “Bronz madalyayı kazandıktan sonra sosyal medyada ilk tebrik sizden geldi. Bu beni çok mutlu etti ve gururlandırdı. Iğdır’da büyüyen biri olarak yıllarca sizin isminizi ve başarılı projelerinizi duyduk. Bugün burada olmak ve sizinle bu başarıyı paylaşmak benim için büyük onur. İnanın sizin sosyal medya paylaşımınız, Olimpiyatların dünyanın her yerinde canlı yayınlanmasından daha önemliydi” dedi.
32 yaşında judo ile tanıştığını ifade eden milli sporcu Taşbağ, ülkesine yaşattığı gurur için çok mutlu olduğunu söyledi.

Bir sonraki ziyarette kendisinden şampiyonluk beklediklerini ifade eden Başkan Büyükerşen, Eskişehir’e bu gururu yaşatan Mesme Taşbağ’a ödül olarak altın hediye etti.bronz-madalyali-mesme-tasbagdan-buyukersene-ziyaret

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Büyükşehirden Kent Kimliğine Katkı