kartal belediyesi yeşil alan 2

Kartal Belediyesi yeşil alan miktarını artırmak hedefiyle projeler üretmeye devam ediyor. Şu ana kadar 169 parka ulaşan belediye, 3 yeni park için düğmeye bastı. 

İSTANBUL – Kartal Belediyesi, vatandaşların boş zamanlarında huzur ve güven içinde dinlenebileceği ve çocukları ile zaman geçirebileceği yeşil alanları artırmaya devam ediyor. Kartal Belediyesi, İstanbul’un en fazla park ve yeşil alanlarına sahip ilçelerinden biri olmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Toplamda 169 parka ulaşan belediye, 3 yeni parkı daha Kartallıların hizmetine sunuyor.

Kartal Belediyesi yeşil alan hedefiyle projeler üretiyor

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin ilk adresi, Soğanlık Orta Mahalle’de yaşayan Kartallıların yeşil alan ve deprem toplanma merkezi ihtiyaçlarını önemli derecede giderecek olan Fatih Boylan Parkı oldu. Park, 4 bin 666 metrekare toplam alanı üzerinde 2 bin 100 metrekare yeşil alan, 180 metrekare çocuk oyun alanı ve 72 metrekare spor aletlerinin olduğu alana sahip. Parkta çalışmalara devam eden ekipler, parkın çimlerini sermeye ve karo taşlarını döşemeye başladı.

Ekiplerin çalışmalara devam ettiği ikinci adres ise Esentepe Mahallesi’nde Anadolu Caddesi’nde bulunan park oldu. Parkta, 711 metrekare toplam alan üzerinde 535 metrekare yeşil alan ve dinlenme alanı bulunuyor. Parkta ekiplerin duvar çalışması ile beraber zemin düzenleme çalışmaları devam ediyor. Ayrıca parkın duvarları da yağlı boya ile boyanarak manzara resimlerine bezendi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmalarına yeni başladığı Karlıktepe Mahallesi’nde bulunan ve 6 bin 54 metrekare alana sahip Çamlık Parkı’nda iş makinesi, zemini düzeltme çalışmalarına devam ediyor. 3 bin 600 metrekare yeşil alan olarak düzenlenen parkta, 464 metrekare basketbol ve voleybol sahası var. Ayrıca 360 metrekare uzunluğunda yürüyüş yolu ve koşu parkuru, 210 metrekare çocuk oyun alanı yer alıyor.

İnceleyin:  Beyoğlu Belediyesi’nden çocuklara Hezarfen Karakteri tanıtımı

Ağaçlara zarar verilmeden parklar inşa ediliyor

Yıllardır bakımsızlık ve yangın tehlikesinin yaşandığı çamlık alanda başlayan çalışmalarla, ekipler tarafından kuruyan ağaçlar tespit edilirken; söz konusu ağaçlar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlı ekiplerce iyileştirme çalışması yapılacağı ve iş makineleri ile ağaçlara zarar verilmeden bölgedeki alanın park yapımına uygun hale getirileceği bildirildi.

kartal belediyesi yeşil alan 1

Facebook Yorumları