Isparta’nın Keçiborlu Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında konut yenilenme projesi hazırladı.

Keçiborlu Belediyesi, tapulu malı olan kükürt sahası üzerinde TOKİ’ye kat karşılığı 481 dairelik proje hazırladı. Belediye, bu projeden elde edeceği 25 milyon TL ile ilçe merkezinde ada bazlı kentsel dönüşüm yapacak. Keçiborlu Belediye Başkanı Yusuf Murat Parlak, ilçe belediyesine yıllar önce kazandırılan eski kükürt fabrikası sahasında uygulanacak konut projesinin sıradan bir TOKİ çalışması olmadığının altını çizdi.

Belediyeye ait olan kükürt sahası üzerinde uygulanacak projenin mimari çalışmasının bizzat kendisi tarafından yaptırıldığını kaydeden Parlak, “TOKİ’de örneği yoktur. Biz mimari projeyi Belediye olarak üstlendik. Yaptığımız çalışma sonucunda kükürt sahası üzerinde Isparta evleri mimarisinde 488 konutluk bir proje oluşturduk. Projemiz çok beğenildi. Kendisine has, mahalle kültürünü yansıtan projemiz kabul gördü. Belediyemize TOKİ tarafından proje ödeneği gönderildi. Şimdi uygulama aşamasında arsamızı TOKİ’ye devrettik” dedi.

“Keçiborlu’daki sıradan bir TOKİ projesi değil”

Kükürt sahası üzerinde TOKİ’nin 481 adet Isparta evleri mimarisinde konut yapacağını anlatan Belediye Başkanı Parlak, “Burada kafamızda oluşturduğumuz büyük projenin startını veriyoruz. Keçiborlu Belediyesi tapulu arsası üzerinde 481 konut inşa edilecek. TOKİ buraları satışa sunacak. Kat karşılığı usulü olduğu için Belediyemiz için de ekonomik kazanç olacak. 25 milyon TL’ye yakın bir ekonomik kaynak oluşturuyoruz. Daha önemlisi gelecekte yapacağımız kentsel dönüşüm çalışmaları için rezerv alanı oluşturuyoruz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Yılmaz: “Gemlik hiçbir yere gitmiyor, yerinde dönüşüyor”