Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a yeni görevi için “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Bakanlık tarafından adliye teşkilatına yönelik çalışmaları yerinde görmek için Bursa’ya gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı da makamında ziyaret etti. Ziyarette, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ve AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman da hazır bulundu. Ziyarette Bakan Gül, yeni görevinde Başkan Aktaş’a başarılar diledi.

“Adalet gelişmişlik göstergesi

Başkan Aktaş, Bursa’da adalet mekanizmasını ilgilendiren çok önemli yatırımlar yapıldığını hatırlattı. Aktaş, “Bölge adliye mahkemeleri oluşturuldu, binaları şuan teşekkül ettiriliyor. Tabi gelişmiş ülkelerin en önemli özelliği; eğitim ve sağlıkta ileri gittikleri gibi adalet mekanizmasını da sağlıklı şekilde işletmeleri. Sayın bakanımıza şehrimizi ve belediyemizi şereflendirdiği için teşekkür ediyorum” dedi.

Bursa çalışmaların odağında

Uluşehir Bursa’da bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Bakan Abdülhamit Gül ise bölgenin bir adliye merkezi olması hasebiyle Bursa merkez ve civardaki bağlı 5 adliye ile ilgili değerlendirmeler yaptıklarını söyledi. Bakan Gül, “Adliye teşkilatımızın ihtiyaçları, yapılan çalışmaların değerlendirilmesiyle ilgili Bursa bir merkez şehir olarak bu çalışmaların odağında, merkezinde oldu. AK Parti hükümetlerinin her alanda olduğu gibi adliye hizmetlerinin vatandaşlarımız tarafından daha etkin şekilde yararlanılması için Bursa’da da çok güçlü yatırımlar yapıldı. Bunları da yakinen takip ediyoruz. Bakanlığımız bu konuda her türlü desteği veriyor. Tüm hâkim, savcılarımız için Bursalı hemşerilerimiz için, vatandaşlarımız için en güzel hizmetleri vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“Aktaş, takdir topluyor”

Gül, belediyede bayrağı teslim alan Başkan Alinur Aktaş’a da hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak istediğini ifade etti. Bakan Gül, “Başkanımız, ben yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı yaparken yakinen tanıdığımız, çalıştığımız bir arkadaşımız. Genç ve başarılı bir belediye başkanımız. Teşkilatımıza, Bursa’mıza çok güzel hizmetler yapan ve her türlü başarısıyla da vatandaşlarımızın takdirini toplayan bir arkadaşımız. İnşallah Bursa gibi ulu şehirde, tarih kokan yeşil Bursa’mızda daha güzel hizmetler üretmeye vesile olacaktır. Bizler de hükümet olarak yine Bursa’nın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Yerel yönetim, merkezi hükümet el birliğiyle Bursa’mızı daha da güzel hale getireceğiz. Kendisine ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Aktaş, ziyaretin sonunda “adaletin kılıcını Bakanımıza teslim ediyorum” diyerek, Bakan Gül’e bıçağıyla ünlü Bursa’da bulunmasının anısına el yapımı Zülfikar hediye etti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Eskişehir’de 3 başkandan kırsal kalkınma için destek sözü