Özel Kalem
Özelkalem 15 yılda 566 bin 343 kişiye ücretsiz eğitim verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları gelecek hafta kuruluşunun 15. Yılını kutlayacak. KO-MEK, takvimler 2004 yılını gösterdiğinde, eğitim hayatına adım attı. Sekiz kurs merkezi ve 22 branşla yola çıkan eğitim merkezine ilk yıl 7 bin 71 kişi, eğitim almak için kayıt yaptırdı. Eğitim döneminin sonunda 3 bin 910 kişi bu kurslardan mezun oldu.

İSTİHDAMA KATKI SUNDU

Gazaltı Kaynakçılığı, Doğal Gaz İç Tesisatçılığı, Fiber Optik, Pişmaniye Yapımı, Mantar Yetiştiriciliği, Servis Elemanlığı ve Havuz Suyu Operatörlüğü gibi çok farklı branşlarında istihdam branşları kursları açıldı. Bunun yanı sıra, KOSGEB ve İşkur ortaklığında açtığı Uygulamalı Girişimcilik Kursları ile de girişimcilere adeta umut oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim kurslarının hayata geçirdiği önemli projelerden biri Aile Okulu oldu. Kentin halk üniversitesi bu anlamda önem kazandı. KO-MEK bu projeyle, kursiyerlerine aile ve çocuk gelişimine yönelik kapsamlı eğitimler veriyor. Eğitimlerin sonunda kursiyerlere sertifika veriliyor.

KO-MEK 2018-2019 ilk döneminde ise 42 kurs merkezinde halen 35 bin 415 vatandaşa 186 farklı branşta eğitim vermeye devam ediyor. Kentin Halk Üniversitesi KO-MEK kuruluşunun 15. yılında her kesimden vatandaşa eğitim vermenin haklı mutluluğunu yaşıyor.

KO-MEK’le Değişen Hayatlar

Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gazi şehrin restoranları pandemiye karşı ‘fıstık gibi’ hazırlanıyor