Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kandıra Cebeci sahilindeki 5 bin metrekarelik büyük bir alanda çevre düzenlemesi çalışmalarına başladı. Yaz aylarından Kocaeli halkının yoğun ilgi gösterdiği sahil parklarının bakım, onarım ve yenileme çalışmaları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından devam ediyor.

Yaz sezonunun bitmesi ile çalışmaları hızlandıran Büyükşehir Belediyesi, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, Kandıra Cebeci sahilindeki 5 bin metrekarelik alanda çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Cebeci Sahili’ne Bitkisel Toprak Serildi

Yaz sezonunda Cebeci sahil kumsalına gelen Kocaeli halkının arka kısımda daha temiz ve yeşil bir alanda dinlenmeleri hedefleniyor. Yapılan çalışmalar kapsamında 5 bin metrekarelik alan bitkisel toprak serildi. Alana 175 türde fidan dikildi ve çin tohumu ekildi. Ayrıca alanın her zaman yeşil kalabilmesi için de sulama sistemi kuruldu.

500 Metre Yürüyüş Yolu İnşa Edildi

Çalışmalarını büyük oranda bitiren Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri, vatandaşların park içerisinde rahatça vakit geçirebilmesi için ayrıca 500 metre yürüyüş yolu inşa etti. Aydınlatma direkleri dikilen alana farklı bir hava kattı, ayrıca duş ve soyunma kabinleri de inşa edilecek.

 

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  D-100 Karayolu'na alternatif olacak