Ana SayfaKentsel Dönüşüm"Kentsel Dönüşümde" sorunlar çözülüyor

“Kentsel Dönüşümde” sorunlar çözülüyor

Bursa’nın Yıldırım İlçesi’nde kentsel dönüşümde oluşan sorunlar çözülüyor. BURSA- Yıldırım Belediyesi, plansız ve sağlıksız yapılaşmayı önleyerek dönüşümün önünü açmak için çalışmalarını hızlandırdı.

Mülkiyet sorunları ortadan kalkıyor

Plansız yapılaşma nedeni ile hayata geçirilemeyen , riskli alanlar ve kentsel dönüşüme engel teşkil eden mülkiyet sorunları ortadan kalkıyor. Şirinevler Mahallesi’nde 103 hektarlık alanda imar uygulama planı hazırlandı. Mevlana, Ulus, Arabayatağı, Hacivat, Yavuzselim ve Çınarönü mahallelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan planlar doğrultusunda imar uygulama süreci devam ediyor. Değirmenönü’nde yapılan yeni imar planı düzenlemesi ile uzun yıllardır çözülemeyen hisseli parsel sahipleri de tapu belgelerine kavuştu. Yıldırım’da, 75. Yıl, Esenevler ve Yiğitler mahallelerini kapsayan 44.5 hektarlık bölgenin de planlaması yapıldı.

Kentsel dönüşümde Yıldırım için sorunlar çözülüyor
Kentsel dönüşümde Yıldırım için sorunlar çözülüyor

Bölgede dönüşümde avantaj sağlayanacak

Yıldırım Belediye Meclisi’nde onaylanarak tamamlanan 3 mahallenin imar planları, bölgede  kentsel dönüşümün önünü açarak, aynı zamanda ulaşım ve altyapı hizmetleriyle sosyal donatı  yaratılmasıyla  bölgeye değer katacak. İmar planı çalışması ile kentsel alanların, ulaşım ve altyapı sistemlerinin günümüz koşullarına ve gelecekteki ihtiyaçlara yetebilecek bir sistem içerisinde oluşturmak, arsa ve arazi düzenlemesinin uygulanabilir olmasını sağlamak, öncelikli hedef olarak belirlendi.

“Bütün çabamız ilçemizi yarınların modern kenti haline dönüştürmek için”

Başkan Oktay Yılmaz, Yıldırım’da çözülemez görülen temel sorunlardan olan imar planı uygulamalarını sırasıyla hayata geçirirken, hemşehrilerimizden aldığımız güçle ilçemizi yarınların modern şehri haline dönüştürmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Özelkalem Türkiye’nin Yerel Yönetim Ağı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler