Bursa Mudanya Belediyesinin yapımını tamamladığı parkın açılışı ile çocuk akademisinin temeli atma töreni, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yapıldı.

Mudanya Belediyesi tarafından Bademli Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Cumhuriyet Parkı’nın açılışı yapıldı. Parkın açılışının yanı sıra gelişim çağındaki çocuklara yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının öğretileceği Zübeyde Ana Çocuk Akademisi’nin temeli atıldı. Düzenlenen törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, milletvekilleri, CHP’li belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

“CHP’li belediyeler eşit hizmet anlayışıyla çalışıyor”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Törende konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerin kimseyi ötekileştirmeden eşit hizmet anlayışıyla çalıştığını belirtti. Kılıçdaroğlu, “Arzumuz, borçların olmadığı, gelirlerin olduğu, halka hizmetin hakka hizmet gibi kabul edildiği bir anlayışı egemen kılmak. Belediye başkanı arkadaşlarıma hep şunu söyledim. İki temel konuda dikkatli olacaksınız. Belediye başkanı seçildikten sonra hiçbir ayrım yapmaksızın bütün vatandaşlara eşit hizmet götürün dedim. Eğer bunu yapabilirsek, bu Cumhuriyet’in anlayışıdır. Bu anlayış insan haklarına saygı gösteren bir anlayıştır. Aynı zamanda bu anlayış belediye kaynaklarının toplumun her kesimine eşit dağıtılması anlayışıdır. İkinci konu ise harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz dedim. Bu hesabı vermek de Cumhuriyet’in değeridir. Biz Cumhuriyeti kurarken halktan vergiler toplandı. Cumhuriyeti biz böyle kazandık. Bu felsefeyle bizler yetiştiysek bu felsefeyi sürdürmeliyiz” dedi.

“Türkiye’nin en büyüğü”

Kılıçdaroğlu, bir toplumun geleceğinin çocuklarına vereceği eğitime bağlı olduğunu ifade etti. Kılıçdaroğlu, “Eğer çocuklar hayatı sorgulamayı öğrenirlerse ve biz bunu eğitim olarak çocuklarımıza verirsek o zaman biz çağdaş Türkiye’yi yaratmış oluruz. Gazi Mustafa Kemal’in bize gösterdiği hedef buydu. Çocuklarımıza en iyi okulu vermek, doğuştan itibaren çocuğu eğitmek, belli bir yaşa gelince anaokullarında çocuklara hizmet vermek hepimizin görevidir. Belediye Başkanımız çocuklara hizmet vermek için Türkiye’nin en büyük kreşinin temelini atıyor. Umarım bir gün hep beraber burayı hizmete açarız” diye konuştu.

İnceleyin:  Başkan Alinur Aktaş, Başkan Mustafa Bozbey'i ağırladı

“Temiz ve dürüst belediyecilik var”

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz

Daha yaşanabilir, yeşil bir Mudanya yaratmak adına sosyal yaşam alanlarını artırmayı hedeflediklerini belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ise, temiz siyaset ve dürüst belediyeciliği de Mudanya’da yaşattıklarını söyledi. Türkyılmaz, tam 25 yıl aradan sonra 30 Mart 2014 akşamı Mudanya’da sosyal demokrasinin, özgürlüklerin, barışın ve kardeşliğin, CHP’nin iktidar güneşinin doğduğunu ifade etti.

Türkyılmaz, “Ailemizden ve partimizden aldığımız terbiye gereği genel başkanımızın da bize söylediği gibi bizler göreve geldiğimiz günden beri kimseyi ötekileştirmeden, birilerine ayrıcalık tanımadan çalıştık. Sadece ve sadece hizmet yaptık. Mudanya’da bu güne kadar yapılamayan hizmetler, bu süreçte yapıldı. 1 liralık işi 1 liraya yaparak temiz, dürüst, ahlaklı bir belediyeciliğin nasıl olduğunu göstermeye çalıştık. Cumhuriyeti kuran bizsek Cumhuriyete sahip çıkan bizsek, yöneten de biz olmalıyız. Mudanya Mütarekesi atılan Cumhuriyet mührünün gururunu yaşıyoruz. Mühürlü bir geçmişimizi mühürsüz bir geleceğe emanet etmeyeceğiz diyoruz. Böylesine güçlü bir belediyenin ekonomisi güçlü olursa yatırımları da güçlü olacaktır. Bu yıl projelerimizi tek tek hizmete açacağız. 2019’da diğer ilçelerde ve Büyükşehir’de kazandığımızda Bursa’nın yüzünün güleceğine olan inancım tamdır” diye konuştu.

Facebook Yorumları