Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bir firmadan kiraladığı araçların plakalarının FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen’in isminin baş harfleri olması sorun oldu. Tüm filo, plakaları değiştirilmek üzere otoparka çekildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet aracı alımı için ihale açtı. Bir araç kiralama firması ihaleyi kazandı ancak firmanın tahsis ettiği plakalar krize neden oldu. Kiralık araç filosundaki plakalarının tamamının, FETÖ/PDY terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in adı ve soyadının baş harflerinden oluşan FG harflerini taşıdığı görüldü.

BELEDİYE ARAÇLARI KABUL ETMEDİ

002

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi araçların henüz kabulünü yapmazken, araçların plakasının değiştirilmesini istedi. Kapılarında belediyeye ve resmi hizmete ait olduğunu belirten yazıların olduğu, FG plakalı otomobiller bunun üzerine İzmit’te İnterteks Fuarı’nın otoparkına çekildi. Onlarca araç otoparkta plakalarının değişimi için beklemeye alındı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, araçların henüz kabulünün yapılmadığını belirterek, araçların plakasının değiştirildikten sonra hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Yıldırım Belediyesi İstihdama Katkı Projeleri