Bağ, Bahçe Ve Tarla Sulama Kanalları
       Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kıranardı Fatih Mahallesinde   bağ, bahçe ve tarla sulama için su kanalları yaptırıldığını söyledi.

Bozulan, Kırılan Yerler İle Yeni Alanlara

Kıranradı, Hisarcık bölgelerinin bağ ve bahçe sulama kanallarının bölge halkı için çok zaruret içerdiğini çünkü bu yerlerin birer sayfiye yeri olduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “ Geçen yıl Kaski içme suyu şebekesini yeniledi ve kanalizasyon şebekesi döşeme çalışma gerçekleştirdi. Doğalgaz hattı çalışması ana cadde ve sokaklarda tamamlandı. Şimdi Köy içinde doğalgaz hattı çalışması devam ediyor. Bu neden ile alt yapı çalışmaları neticesinde birçok yerde sulama su arkları yani kanalları kırılmış, bozulmuş veya yok olmuş hatta bazı yerlerde yerleri değiştirilmiştir. Bölge halkı için çok önemli olan meyve ile sebzecilik ile uğraşan bir yer için öncelikle su kanalların yapılması için çalışma başlattık “ dedi.

Toplam 2150 Metre Sulama Kanalı

Kıranardı bölgesi kanal çalışmasının devam ettiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Kıranardı Bölgesinde toplam uzunluğu 2150 metre olan suluma kanalının bu yıl tamamlanarak hizmete sunulacağını kaydetti.

Bölge Halkının İsteği Yerine Getiriliyor

Başkan Memduh Büyükkılıç, Kıranardı Bölgesinde yapılan toplantılarda halkın ilk isteğinin sulama kanallarının yapılması olduğunu, çünkü yaz aylarında vatandaşların bahçelerin sulanamaması sonucu hem sebze hem de meyve alamayacaklarını bildiklerinden dolayı, belediye olarak bu çalışmaya önem verdiklerini sözlerine ekledi.
f30a5475

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kale Belediyesi başkanını belirledi... Göreve Sağınç getirildi...