Kırıkkale Belediyesi tarafından ambalaj atıklarının yeniden kullanılır hale getirilmesi amacıyla belirlenen noktalara ‘Geri Dönüşüm Kutuları’ konumlandırıldı.

Kırıkkale Belediyesi tarafından ambalaj atıklarının yeniden kullanılır hale getirilmesi amacıyla çalışma başlatıldı. Çalışma, Katı Atık Yönetimi Belediyeler Birliğinin yürüttüğü “ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve geri dönüştürülebilen ambalaj atıklarının tekrar ekonomiye kazandırılması projesi kapsamında yapıldı. Bu kapsamda, resmi kurumlar, okullar, market ve alışveriş merkezlerine yerleştirilen iç mekân kutularına ilaveten dış mekanlarda kullanılmak üzere geri dönüşüm ünitesi yaptırıldı.

Kullanışlı olarak tasarlandı

Geri dönüşüm kutuları ünitesi iç mekân geri dönüşüm kutularından farklı olarak, açık alanlarda hizmet görmesi planlandı. Hava şartlarına dayanıklılığı ve kapasitesinin fazla olması sebebiyle daha kullanışlı olarak tasarlandı. Kutular, vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlara montajlandı. Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Erol Bakır, kutulara gerekli önemin gösterilmesini rica etti. Bakır, Kırıkkaleli vatandaşların geri dönüşüm projesine katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.

Facebook Yorumları