Ordu Büyükşehir Belediyesi, 3 güreşçi transfer etti. Daha önce Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara’yı bünyesine katan Ordu Büyükşehir Belediyesi, güreşçiler Serhat Balcı, Abdullah Güngör ve Nedim Gürel’i de transfer etti. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, makamında düzenlediği basın toplantısında, daha önce Recep Kara’yı spor daire başkanlığı görevine getirdiklerini anımsattı.

Recep Kara’nın, bundan sonraki müsabakalarda Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni temsil edeceğini belirten Yılmaz, ayrıca, alanında başarılı olmuş 3 güreşçiyi daha bünyelerine katmanının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Yılmaz, güreşçilerin kurdukları Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü adı altında maçlara çıkacaklarını anlatarak, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak ata sporumuz güreşe olan desteğimiz sonuna kadar devam edecektir.” dedi. Üç güreşçinin daha önce çok ciddi başarılarının olduğunu kaydeden Yılmaz, Recep Kara başta olmak üzere diğer sporcular Serhat Balcı, Abdullah Güngör ve Nedim Gürel’in tüm Ordululara hayırlı olmasını diledi. Enver Yılmaz, güreşe verdikleri katkıyı salon sporları başta olmak üzere diğer spor branşlarına da yansıtacaklarını sözlerine ekledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı ve Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara ise yeni göreve başladığını ifade ederek, “İlk işimize de Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başa güreşen ve daha önce de milli takımda Avrupa ve dünya şampiyonu olmuş arkadaşlarımızı Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesine katmakla başladık. Temmuz ayında yapılacak Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri önceliğimiz. En son Kırkpınar’ın başpehlivanı olarak hedefimiz, 2017’de de altın kemeri Ordu’ya ve belediyemize getirmek olacak.” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kent Konseylerinin Oluşumu