Kahramanmaraş’ta yapımı tamamlanan uluslararası standartlardaki Yedikuyular Kayak Merkezi, kış turizminin yeni adresi olacak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince kent merkezine 13 kilometre uzaktaki 2 bin 300 rakımlı Yedikuyular bölgesinde yapımı tamamlanan kayak merkezinde mekanik tesislerin test çalışmaları sürüyor. Sosyal tesislerden otoparka kadar her şeyin düşünüldüğü merkezde, çocuklar, acemiler ve profesyoneller için yaklaşık 7 kilometrelik kayak pisti bulunuyor. Vatandaşlar kullanıma açılan acemi pistinde, çocuklarıyla gönüllerince eğleniyor. Uluslararası standartlara uygun inşa edilen kayak merkezinin resmi açılışının ileriki günlerde yapılması planlanıyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, teleski ve telesiyejin testlerin ardından hizmete sunulacağını söyledi. Başkan Erkoç ile birlikte Yedikuyular Kayak Merkezi’ne giden Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, yönetim ve idari binalardan kayak pistlerine kadar bütün alanlarda incelemelerde bulundular.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç

Kış turizminin yeni adresinin Yedikuyular Kayak Merkezi olacağını dile getiren Erkoç, “Burası hem Kahramanmaraş hem de bölge için çok önemli. Burası sadece kente değil, Çukurova bölgesine de hitap eden bir alan. Burada inşallah kışın özellikle kar ve kış sporlarıyla ilgili hem eğitim vereceğiz hem de vatandaşlarımızın burada hoşça vakit geçirmesini sağlayacağız. Burası çok yoğun kar alan bir bölge. Kar yağmaya başladı. Önümüzdeki günlerde güçlü yağışlarla birlikte burası Türkiye’de ön plana çıkacak.” dedi.

Bölgenin yaz aylarında da mesire alanı olarak kullanılacağını dile getiren Erkoç, turizmcilerin otel yapmak için yoğun taleplerinin bulunduğunu, onları da değerlendirdiklerini belirtti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Maraş Çöreği Avrupa yolunda