• Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından her ay farklı bir köye kütüphane oluşturuluyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından her ay farklı bir köye kütüphane oluşturuluyor.
22738_oyuncak_3_201611091045Bursa Büyükşehir Belediyesi Hanımlar Lokali ve Kütüphaneler Şube Müdürlüğü işbirliğiyle Bursa’nın dağ köyleri ziyaret edilerek kitap ve oyuncaklar çocuklara ulaştırılıyor. Aynı zamanda Hacivat-Karagöz sanatçıları da ziyaret edilen okullarda gölge oyunu sergileyerek, çocuklara eğlenceli dakikalar yaşatıyor.

Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak, kitaba ihtiyacı olan okullara bağış yapıp kütüphanelerini zenginleştirmek ve öğrencilerin daha fazla kaynağa ulaşmalarını sağlamak amacıyla başlatılan proje ile her ay farklı bir okula kütüphane oluşturuluyor. Bu ziyaretlerin ilk durağı Keles İlçesi Harman Demirci köyü Abdullah Akça İlköğretim Okulu oldu. Hediye edilen 200 kitap sayesinde yetersiz olan okul kütüphanesi genişletildi. Ayrıca 110 çocuğa da oyuncak hediye edilerek minikler de sevindirildi. Hediyelerden sonra sahnelenen Hacivat-Karagöz sanatçılarının gerçekleştirdiği gölge oyunuyla çocuklar eğlenceli zaman geçirdiler.

Proje kapsamında her ay farklı bir köy ziyaret edilerek ihtiyacı olan okullardaki kütüphanelere destek verilmesi ve bölgedeki öğrencilere oyuncak hediye edilmesi planlanıyor. Türk kültürünün eşsiz miraslarından Karagöz ve Hacivat’ı topluma kazandırmak ve yeni nesle aktarmak için çalışmalar gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi sanatçıları da ziyaretler kapsamında çocukları gölge oyunuyla tanıştırmaya devam edecek.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Erzurum'da dev hayvancılık projesi