Ana SayfaGündemKıymetlilerin tamamı kırmızıda

Kıymetlilerin tamamı kırmızıda

Altın FED sonrası dünkü seansta 1900 dolar/ons seviyesinin üzerine geri dönmesine rağmen, günü artıda kalmayı başaramadı. 1883 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, güne toparlanma çabasıyla başlarken 1909 dolar/onsla seansın en yüksek seviyesini kaydetti. Ancak ABD’nin açılışına kadar pozitif seyirde olan sarı maden, kırmızıya dönerek seans başında elde ettiği tüm kazançlarını geri verdi. Hisse senedinden, kriptoya kadar birçok varlık sınıfına satış gelmesinin ardından altın da bu satıcılı baskıdan nasibini aldı ve dünkü seansı kırmızıda kapatmak durumunda kaldı. FED’in parasal genişlemeye son vererek şahin politikaları benimsemeye başlamasıyla birlikte piyasadaki satış derinleşirken, altın da bu satıcılı ortamdan payına düşeni almaya devam ediyor. Dünkü seansı 1876 dolar/onstan tamlayan sarı maden, yüzde 0,2 kaybı hanesine yazdı.

 

Gümüş ise 1 günlük pozitif hareketinin ardından dünkü seansta yeniden kırmızıda kapatarak, aşağı yönlü rallisine geri dönmüş oldu. 22,98 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan beyaz maden, 22,51 dolar/onstan kapanış yaparak yüzde 2 değer kaybıyla günü tamamladı.

 

Platin ise gün içinde iki haftanın en yüksek seviyesini kaydetmesine rağmen gün içinde satış dalgasından nasibini alarak seansı kayıpla tamamladı. 982 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, 972 dolar/onstan seans kapanışı yaparak yüzde 1 kaybıyla seansı tamamladı.

 

Paladyum günün en çok değer kaybeden kıymetli madeni olurken, gün sonunda kayıpları yüzde 3’ü aştı. 2248 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan paladyum,2177 dolar/onstan seansı tamamladı ve önceki güne kıyasla yüzde 3,1 kayıp yaşamış oldu.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda Bayram sonrası dünya fiyatlarının üzerinde 15 dolar/onsla işlemlerin gerçekleştiği bir seans geride kalırken, hacim açısından ortalama sayılacak bir gün yaşandı. Toplamda 1.268 kg altın, 1.478 kg gümüş işlemiyle gün tamamlandı.

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla