Ana SayfaGündemKocaeli Akademi Öğrencileri Yaşlıların Poşetlerini taşıdı.

Kocaeli Akademi Öğrencileri Yaşlıların Poşetlerini taşıdı.

Kocaeli Akademi Lise öğrencileri  yapan yaşlıların poşetlerini ve pazar arabalarını taşımalarına yardım etti. Yaşlıların yüzünü güldüren öğrenciler farkındalık oluşturdular.

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Akademi Liseler eğitim programlarının bir yeni proje ekledi. Sosyal sorumluluk projeleriyle de öğrenciler geleceğe hazırlanıyor. Öğrenciler, farkındalık oluşturmak amacıyla İzmit Perşembe Pazarında ilk adımı attılar.Pazarda alışveriş yapan yaşlıların poşetlerini ve pazar arabalarını taşımalarına yardım etti.

AKADEMİ ÖĞRENCİLERİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKIYOR

‘Kılavuz Gençlik’ projesi kapsamında Kocaeli genelinde 9 merkezde faaliyet göstermekte. Proje gençlerin, milli ve manevi değerlerine bağlı, ahlaki, sosyal, akademik alanda olumlu gelişimine katkı sağlıyor. Geçmişten gelen toplumsal değerleri geleceğe taşımak ana amaç. Hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesinde Akademi öğrencileri gönüllü yer almakta.Öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde alışveriş yapan yaşlıların yüzünü güldürdü.Yardım ihtiyacı olan vatandaşların poşet ve pazar arabalarının taşınması gülümseme yarattı.

 VATANDAŞLAR MEMNUN

Pazara gelen vatandaşlar gençlerin yaptığı bu örnek davranışa ilgisiz kalmadı. Vatandaş durumdan oldukça memnun oldu. Poşetleri öğrenciler tarafından taşınan vatandaşlar şunları söyledi: “Projenin yardımlaşma duygusunu yaymak açısından önemli. Çocuklarımızı şimdiden böyle alıştırmanız çok güzel bir şey. Hayatı öğreniyorlar. Sorumluluklarını biliyorlar.” dedi.

kbb2
kbb2

“İNSANLARI MUTLU ETMEK BİZİ DE MUTLU EDİYOR”

Sosyal sorumluluk projesinde yer alan öğrenciler ise gönüllü olarak yaşlılara yardım ettiklerini ve bundan mutluluk duyduklarını kaydetti. Özelikle yardıma ihtiyacı olan yaşlıların olduğunu belirten öğrenciler” Onları mutlu etmek bizi de mutlu ediyor. Sonraki zamanlarda etkinliğimizi devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.KBB BaşkanıTahir Büyükakın’nın öncülüğünde Mutlu Şehir Kocaeli çerçevesinde, birçok proje hayata geçiriliyor. Bu doğrultuda Kılavuz Gençlik Projesi bünyesinde gönüllülük esaslı çalışmalar yapılmakta.

VATANDAŞ TALEP ETTİ 250 FİDAN DİKİLDİ

 Gölcük Değirmendere Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan dere etrafında  çevre düzenlemesi yapıldı. Vatandaşların çevre düzenlemesi talebine duyarsız kalmayan Kocaeli Belediyesi fidan dikimi gerçekleştir. Gölcük’te vatandaş talep etti,çevre düzenlemesi yapıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi şehir genelinde hem yeşil alan miktarını arttırıyor. Ayrıca mevcut yeşil alanlarda çevre düzenlemesi yaparak, yaptığı bu çalışmalar ile görsel zenginliği de arttırıyor. Gölcük ilçesi Değirmendere Cumhuriyet Mahallesi’nde hummalı bir çalışma gerçekleşti. Bölgede bulunan derenin etrafı ve yamaçta diri örtü temizliği yapıldı. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı daha sonra bin 500 metrekare alana farklı türlerde fidan dikti. Gölcük Değirmendere Cumhuriyet Mahallesi’ndeki alan sık diken ve çalılık olarak dere kenarında bulunuyordu. Hoş bir görüntüsü olmayan alan için vatandaşlardan talepte bulundu. Park ve Bahçeler ekipleri, alanda bulunan çalılıkları seyreltirken diken bitkilerini de temizledi. Diri örtü temizliği iş makineleri ve 8 personelin çalışması ile gerçekleştirildi.

gölcük değirmendere cumhuriyet mahallesi 5
gölcük değirmendere cumhuriyet mahallesi 5

GÖLCÜK  HALKI 251 FİDANLA MUTLU OLDU

Bir hafta süren çalışmalar kapsamında örtü temizliği sonrasında alana fidan dikimi yapıldı. Bu kapsamda 65 adet Toros Sediri, 67 Adet Leylandi, 38 Adet Süs Eriği ve 81 Adet Goldrider olmak üzere toplamda 251 adet fidan dikildi. Büyükşehir Belediyesinin alanda gerçekleştirdiği çevre düzenlemesi çalışması ile bölgede yaşayan vatandaşların memnuniyeti sağlandı.

 

 

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar