Kayseri’nin Kocasinan Belediyesi, ilçeye vatandaşların doğa ile iç içe vakit geçirebileceği yeni bir mesire alanı kazandırdı.

Kocasinan Belediyesi, yeşil alan çalışmalarını sürdürüyor. Belediye bu çerçevede, vatandaşların doğayla iç içe vakit geçirip, dinlenebilecekleri yeni bir mesire alanı kazandırdı. Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, mesire alanının şehrin sosyal yaşamına büyük katkı sağlayacağını vurguladı. Çolakbayrakdar, Kayseri’de sosyal hayatı renklendirmek ve alternatifleri artırmak için projeleri birer birer hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

“Gece gündüz piknik yapma imkanı sunuyoruz”

Çolakbayrakdar, mesire alanının Barsama Mahallesi yapıldığını belirterek, “Doğayla iç içe yeni bir mesire alanını daha şehrimize kazandırdık. 7’den 70’e her kesime hitap eden 200 bin metrekare alanda, 5 bin metre kiremit irmiği karışımı yaya yolu, 100 adet kamelya, yürüyüş yolları ve otopark, 15 adet Osmanlı çeşmesi, mescitler ve çocuklara özel 5 adet oyun grubu gibi imkanlar oluşturduk. Temiz havasıyla gece de ayrı bir güzelliğe sahip olan Barsama’da, hemşehrilerime gece-gündüz piknik yapma imkanı sunuyoruz. Yaptığımız çalışmalarla Barsama, daha güzel bir çehreye kavuştu. Bütün gayretimiz, hemşehrilerime daha iyi hizmet etmektir” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Büyükşehir'den ilçelere 2,9 milyonluk destek