Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar

Kayseri’nin Kocasinan Belediyesi tarafından vatandaşların daha iyi vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla yapılan mekanlara, biyolojik göletin de içinde bulundu yeni bir sosyal yaşam alanı ekleniyor. Alan, İstasyon Mahallesi’nde 4 bin metrekare alan içerisinde kurulacak.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İstasyon Mahallesi’ne yaptırılan, biyolojik göletin de içinde bulunduğu sosyal yaşam alanında incelemelerde bulundu. Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak birçok alanda yeni ve farklı projeler ürettiklerini belirtti. Çolakbayrakdar, “En önemli işlerimizin başında, hemşerilerimizin hayatını kolaylaştırmak, onları gündelik yaşamları içerisinde mutlu kılacak yaşam alanları inşa etmek geliyor. Bu çerçevede hemşerilerimizin sosyal alanlarını renklendirecek yeni bir projenin daha temellerini atıyoruz. Burası daha önce hemşerilerime hizmet vermiş olan nikah salonu binamızın olduğu yer. Bundan sonra artık yeni bir yaşam alanı olarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak ve Kayserimizde bir ilk olacak” dedi.

“Vatandaşlar keyifli vakit geçirecek”

Kente, içerisinde biyolojik göleti bulunan bir yaşam alanı kazandırmış olacaklarını aktaran Başkan Çolakbayrakdar, “Yeni yaşam alanı, Kocasinan’a renk katacak ve yeni bir alanda hemşerilerimiz keyifli vakit geçirecekler. Burası 7’den 70’e herkesin kendilerine ait bir şeyler bulabileceği mekan olarak hizmet verecek. İnşallah en kısa zamanda tamamlayıp hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bütün gayretimiz, hemşehrilerimize daha mutlu, daha huzurlu olabilecekleri bir ortam hazırlamak ve daha çevreci yaklaşımlarla onlara hizmet edebilmektir” ifadelerini kullandı.

İstasyon Mahallesi’nde 4 bin metrekare alan üzerine inşa edilen sosyal yaşam alanı, 7’den 70’e herkese hitap edecek. Kayseri’de bir ilk olacak olan biyolojik göletin bulunduğu alanda, oturma terasları yer alacak. Ayrıca yaşam alanın içerisinde; sporseverler için yürüyüş yolu, çocuklar için oyun alanı, büyükler için ise rahatlıkla dinlenebilecekleri pergolalar, banklar ve kamelyalar yer alacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kayseri Kalesi ve Müzesi “En Prestijli 40 Proje” arasında