Ana SayfaTeknolojiGaziantep'te Koçcağız Mahallesi'ne internet desteği

Gaziantep’te Koçcağız Mahallesi’ne internet desteği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından İslahiye İlçesi’ne bağlı Koçcağız Mahallesi’nde öğrencilerin Eğitim Bilişim Ağın’a (EBA) güçlü bir internet hattıyla bağlanarak öğrenim hayatını sürdürebilir kılmak amacıyla internet altyapısı güçlendirildi.

Çağa ayak uydurmak adına Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle iş birliğine giderek kırsal mahallelerdeki internet altyapısını güçlendiren Büyükşehir Belediyesi, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) sürecinde okullarından uzak kalan öğrencilerin eğitimde destekçisi olmaya devam etti. Bu kapsamda İslahiye İlçesi’ne bağlı Koçcağız Mahallesi’nde internet altyapısı uzaktan eğitim için uygun internet hızına ulaştırıldı, fırsat eşitliği sağlanmış oldu.

“GENÇLER EĞİTİMSİZ KALMAYACAK”

Konu hakkında bir süre önce açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünce internet sıkıntısı yaşanan bölgelerin isimlerinin bize ulaştırılması durumunda ekip olarak bölgedeki alt yapı sıkıntısını çözeceklerini belirterek, “Geleceğin söz sahibi çocuklarımızı ve gençlerimizi eğitimsiz bırakmayacağız” ifadelerini kullanmıştı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce internet erişiminin zayıf olduğu tespit edilen; 21 pilot bölgeye ek olarak İslahiye’ye bağlı Koçcağız Kırsal Mahallesi de eklendi, böylelikle bölgede ikamet eden öğrencilerin EBA’ya bağlanma sorunu kökten çözüme kavuştu.

Daha önce il milli eğitim tarafından Büyükşehir Belediyesi’ne bilgi verilerek internet altyapı hizmeti alması gerektiği belirtilen 21 pilot bölge ise şunlardı: Islahiye’de Yağızlar, Esenler, Karkamış’ta Çiftlik, Kelekli, Nurdağı’nda Kartal, İncegedik, Yavuzeli’nde Tokaçlı, Beğendik, Havuz, Saraymağara, Nizip’te Tatlıcak, Şehitkamil’de Küllü, Karadede, Karakesek ve Köraliler mezrası, Şahinbey’de Akbayır, Malazgirt, Cevizli, Zeytinli, Gerciğin, Oğuzeli’nde Dokuzyol kırsal mahalleleri.

TABLETLER DAĞITILIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) Salgını ile beraber yüz yüze eğitime ara verilip uzaktan eğitime geçilmesiyle öğrencilerde ortaya çıkan tablet ihtiyacını karşıladı, dağıtımına başladı. Oğuzeli, Nizip ve Karkamış’ta tabletlerin tesliminde konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Söz konusu eğitim ve çocuksa paraya pula bakmıyoruz her türlü desteği veriyoruz” dedi.

İBB’DE YENİ ATAMA! TIKLAYIN!

Özelkalem’i Twitter’da takip edin!

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler