Ana SayfaGündemMehmet Uğur Sertarslan: “Makamı Başkandan devralmak isterdim”

Mehmet Uğur Sertarslan: “Makamı Başkandan devralmak isterdim”

Gemlik Belediyesi’ndeki devir teslim törenine eski Başkan Refik Yılmaz katılmadı. Yeni Başkan seçilen CHP’li Mehmet Uğur Sertarslan’ın devir teslimini ve Başkanlık mühürünü Yazı İşleri Müdürü verdi.

Gemlik’in Yazı İşleri Müdürü aracılığıyla devri yapılacak bir kent olmadığını dile getiren Sertarslan, “Gidin bize oy vermeyen insanları bulun, onların boynuna sarılın. Benim en büyük projem Gemlik’i barıştırmak” diye konuştu.  

Mührü, Yazı İşleri Müdürü’nden devraldı

Gemlik İlçe Seçim Müdürlüğü’nden mazbatasını alan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, vatandaşların da yer aldığı törenle Gemlik Belediye Başkanlığı makamını devraldı. 
Gemlik Belediyesine mazbatasını alan Belediye Başkanı Sertaslan, öncelikli olarak belediye personeliyle selamlaşıp makamına gitti. Sertarslan mührü Yazı İşleri Müdürü’nden devraldı. 

“İsterdim ki mührü Gemlik Belediye Başkanı’nın elinden alayım”

Mehmet Uğur Sertaslan makamına oturduktan sonra “Ben Gemlik’e Belediye Başkan adayıyım diyordum. Sizlerin sözcüsü olma görevini verdiniz. İsterdim ki mührü Gemlik Belediye Başkanı’nın elinden alayım. Gemlik Yazı İşleri Müdürü aracılığıyla devri yapılacak bir yer değil.” diyerek yapılan yanlışa tepki gösteren Sertarslan, “Bu kente biraz saygısı olan birinin, her türlü riski alarak Gemlik Belediye Başkanlığı makamını devretmesini isterdim. Sıkıntılı bir süreç sonrasında göreve geldi. Onun karşılığında bir şey söylenmesi ihtimali düşünerek katılmadı herhalde. Yine de sekiz yıl belediye başkanlığı yaptı. Onun az yaptığını çok yapmak için göreve geldik” ifadelerinde bulundu.

Gemlik için büyük projeleri olduğunu da açıklayan Sertarslan, “Gemlik, kamplaştırmadan, ötekileştirmeden uzaklaşsın artık. Gidin ve bize oy vermeyen insanları bulun, onların boynuna sarılın. Benim en büyük projem Gemlik’i barıştırmak” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler