Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası, 2016-2017 Sanat Sezonunu, dünyaca ünlü Piyanist Gülsin Onay’ın muhteşem konseri ile açtı. Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği konseri, Şef Rengim Gökmen yönetti.

YENİ SEZON GÜLSİN ONAY İLE AÇILDI

Karşıyaka Belediyesi tarafından kurulan ve Türkiye’de bir ilçe belediyesi tarafından oluşturulan ilk ‘kadrolu’ orkestra olma özelliğini taşıyan Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası, yeni sanat sezonuna da hızlı başladı. 2016-2017’de toplam 19 konsere imza atacak olan Karşıyaka’nın genç sanatçıları, sezonu dünyaca ünlü Devlet Sanatçısı, piyanist Gülsin Onay’ın muhteşem konseri ile açtı.

CUMHURİYET VE DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ANILDI

Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nkarsiyaka_1375
de gerçekleşen konsere, sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Şef Rengim Gökmen’in yönettiği konser, Cumhuriyet tarihindeki Demokrasi Şehitleri’ne adandı. Salonu dolduran sanatseverler, konser bitiminde sahnedekileri ayakta alkışladı.


HER KONSERE BİR TEMAkarsiyaka_1451

KODA’nın sezon boyunca, Atakent Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde vereceği konserlerde, 40 solist sahne alacak. 6 ünlü şef de sanatseverlerin karşısına çıkacak. KODA’nın dışında, İzmir’in en aktif sanat merkezlerinden biri olan Hikmet Şimşek’te 21 konser daha yapılacak. Her Pazartesi kulaklardaki ‘pası’ silecek olan konserlerde; resitaller, trio, quartet, jazz ve etnik müzikten oluşan bir repertuar yer alacak. Geçen senelerden farklı olarak, bu yıl her konser farklı bir temayla işlenecek.

karsiyaka_1351

Facebook Yorumları
İnceleyin:  15 bin üniversiteliye daha eğitim yardımı