Yönetim anlayışların merkezinde insan olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım Belediyesi Tıp Merkezi’nin sağlık hizmetleri alanında ilçedeki önemli bir açığı kapattığını ifade ederek, “İki yılda 354 bin 997 vatandaşımıza poliklinik hizmeti verdik, 250 binin üzerinde de tetkik işlemi gerçekleştirdik” dedi.

Sosyal belediyecilik alanında Türkiye’ye örnek çalışmalara imza atan Yıldırım Belediyesi, sağlık alanında da önemli hizmetler üretiyor. 1 başhekimin kontrolünde; 6 uzman, 5 pratisyen hekim, 3 diş hekimi, 19 hemşire, 4 acil tıp teknisyeni, 6 laborant, 3 radyoloji teknikeri, 5 tıbbi sekreter, 5 büro personeli, 7 halkla ilişkiler personeli, 7 ambulans şoförü, 9 cenaze aracı şoförü, 3 defin hizmetleri personeli, 8 temizlik personeli ile Yıldırımlılara şifa dağıtan Yıldırım Tıp Merkezi; iki yılda 354 bin 997 vatandaşa poliklinik hizmeti verirken, 17 bin 253 radyolojik, 224 bin 156 laboratuvar tetkik işlemi gerçekleştirdi. Aynı dönemde 6 bin 203 hastanın nakli sağlanırken, 6 bin 686 da cenaze nakli yapıldı.

SAĞLIKLI BİREYLER MUTLU TOPLUM

Göreve geldikleri ilk günden itibaren ‘önce insan’ anlayışı ile yönetim şemasını yeniden yapılandırarak hizmet ürettiklerini dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İnsanların en önemli ihtiyacı sağlık. Bu düşünceyle hemşerilerimizin zor günlerinde, hastalıklarında yanlarında olarak, onların şifa bulmasına katkı sağlıyoruz. Uzman kadrosu, modern donanımıyla Tıp Merkezi’miz, ilçemizde sağlık alanında önemli bir açığı kapatıyor. Mutlu bir toplumun ancak sağlıklı bireyler ile oluşturulabileceğinin bilinciyle sadece Tıp Merkezi’mizde değil, toplum ruh sağlığı merkezlerinde, Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri (KETEM) ile ‘sağlıklı şehir Yıldırım’ için çalışıyoruz” diye konuştu.

‘ZOR GÜNLERİNDE DE İNSANLARIMIZIN YANINDAYIZ’

Yıldırım’ın bir dayanışma şehri olduğunu, sadece iyi günlerinde değil kötü günlerinde de Yıldırımlıların yanında olduklarını vurgulayan Başkan Edebali, “Vatandaşlarımızdan cenazesi olanlara, en zor günlerinde tüm işlemleri ücretsiz olarak sağlayarak, acılarını ve kederlerini bir nebze de olsa hafifletmeye çalışıyoruz. Bu bizim kültürümüzün ve kadim medeniyetimizin bize yüklediği bir görev” ifadelerini kullandı.
yb-9

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmit Belediyesi, 20 ülkeden 200 öğrenciyi ağırladı