Körfez’i daha yeşil ve sağlıklı bir kent hale getirmek amacıyla özellikli çalışmalara imzasını atan Körfez Belediyesi, kentin farklı bölgelerinde bulunan boş arazilerdeki yabancı otların temizliğini gerçekleştiriyor.

Araziler Kötü Görüntüsünden Arındı

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Fatih Caddesi Cevher Dudayev Caddesi ve Kaşkaldere sınırı arasındaki 8 dönümlük alanda bulunan çalıları greyder yardımı ile temizleyerek kötü görüntüsünden arındırdı. Yetkililer, boş arsa ve kaldırımlarda büyüyen otların zaman zaman yangınlara neden olduğunu belirterek, bunu ortadan kaldırmak ve bu alanların temizlenmesi amacıyla bu çalışmaların devam edeceğini bildirdi.

Halkın Taleplerine Ayrı Önem Veriliyor
2

Belirli programlar dahilinde devam eden çalışmalarda belediye ekipleri halkın taleplerini de büyük önem gösteriyor. Kent genelinde mahalle sakinlerinin istek ve talepleri üzerine binalar arasında bulunan boş arazideki otların biçilmesi, atıkların temizlenmesi ve toprak yığınının kaldırılması çalışmaları için belediye ekipleri ayrı bir gayret sarf ediyor. Çalışmalardan duydukları memnuniyeti ifade eden mahalle sakinleri Körfez Belediyesi’nin göstermiş olduğu hassasiyete teşekkür ettiler.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Tunç Soyer Tekstil'de Çalışan Emekçi Kadınlarla Buluştu